Wytyczne Polskiego Towarzystwa Dietetyki i krajowego konsultanta w dziedzinie medycyny rodzinnej dotyczące udzielania konsultacji dietetycznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Dietetyki
i krajowego konsultanta w dziedzinie medycyny rodzinnej dotyczącymi udzielania konsultacji dietetycznych w ramach opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 15. września 2022 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej z dniem 1. października 2022 roku w placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej została wprowadzona opieka koordynowana

Dzięki wprowadzeniu opieki koordynowanej lekarze i pacjenci objęci programem otrzymali wiele nowych możliwości diagnostyczno-terapeutycznych. Jedną z nich jest możliwość skorzystania z bezpłatnych porad dietetycznych.

W związku z ogromnym wpływem, jaki odgrywa styl życia na zdrowie pacjentów, konsultacje dietetyczne stanowią istotne wsparcie w leczeniu pacjentów chorych przewlekle m.in. z cukrzycą i chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Wytyczne dotyczące konsultacji dietetycznych w ramach opieki koordynowanej w POZ

Poniższy dokument opracowano we współpracy Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz konsultant krajowej w dziedzinie medycyny rodzinnej dr hab. n. med. Agnieszki Mastalerz-Migas, prof. UMW.

W dokumencie omówiono wytyczne dotyczące kierowania pacjentów do dietetyka oraz udzielania przez dietetyka konsultacji w ramach opieki koordynowanej w POZ.

Więcej informacji o opiece koordynowanej znajdują Państwo w dedykowanej zakładce na naszej stronie internetowej „Opieka koordynowana” oraz w poniższym poście:


Wytyczne i rekomendacje PTMR

Na naszej stronie internetowej w zakładce „Konsultant krajowa” oraz „Rekomendacje PTMR” (DLA LEKARZY) znajdą Państwo najnowsze wytyczne, rekomendacje oraz stanowiska konsultantów krajowych w różnych dziedzinach. Dokumenty są opracowywane przez specjalistów, dzięki czemu stanowią zbiór najważniejszych i najbardziej aktualnych ścieżek diagnostyczno-terapeutycznych.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z umieszczonymi tam materiałami i do korzystania z powyższych w swojej codziennej praktyce.

Dodaj komentarz