Pielęgniarstwo Rodzinne
PTMR

KONFERENCJA DLA PIELĘGNIAREK W ZAKRESIE SZCZEPIEŃ PACJENTÓW DOROSŁYCH

Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w m.st. Warszawie organizuje szkolenie w zakresie szczepień dorosłych pacjentów!  

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie pielęgniarki do udziału w stacjonarnym szkoleniu, które będzie prowadzone w siedzibie Izby Pielęgniarskiej w Warszawie 20 czerwca 2024 r., w godzinach ok. 10:00 – 13:30.

Wytyczne porad edukacyjnych

Diabetologia w opiece koordynowanej - ebook

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z e-bookiem, który przybliży Państwu tematykę porad edukacyjnych oraz dietetycznych u pacjentów z cukrzycą w ramach opieki koordynowanej w Podstawowej Opiece Zdrowotnej. 

W środku znajdą Państwo doskonale i wyczerpująco omówione zagadnienia dotyczące edukacji pacjentów z cukrzycą w warunkach POZ. 

W opracowaniu znajdziecie Państwo 40 załączników, m.in. dzienniczki dla pacjentów, listy kontrolne, kwestionariusze do oceny stanu i wiedzy pacjenta oraz wiele innych, przydatnych materiałów w opiece nad chorym z cukrzycą.

Wśród autorów opracowania znaleźli się polscy eksperci w dziedzinie medycyny rodzinnej, w szczególności w zakresie pielęgniarstwa diabetologicznego i rodzinnego oraz żywienia człowieka.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z e-bookiem i korzystaniam z zawartych w nim informacji w codziennej praktyce.

E-book wydano dzięki wsparciu:

Szczepienia

Co znajduje się na stronie?

Na naszej stronie poświęconej szczepieniom znajdują się kompleksowe i szczegółowe informacje oraz materiały edukacyjne, które pomogą Państwu zrozumieć znaczenie i korzyści płynące ze szczepień. Wśród dostępnych zasobów znajdują się:

  • Kalendarz szczepień – szczegółowe harmonogramy szczepień zalecanych dla różnych grup wiekowych, od noworodków po osoby starsze. Kalendarz obejmuje zarówno szczepienia obowiązkowe, jak i zalecane.
  • Wykaz szczepień dla dorosłych w wybranych stanach – przegląd szczepień rekomendowanych dla dorosłych w zależności od stanu zdrowia, wieku, stylu życia oraz ewentualnych chorób przewlekłych. Znajdują się tu informacje na temat szczepień dla osób z chorobami przewlekłymi, kobiet w ciąży, osób starszych oraz podróżujących.
  • Broszury edukacyjne – które w przystępny sposób wyjaśniają korzyści, potencjalne skutki uboczne oraz jak przygotować się do wizyty szczepiennej. Materiały te są przygotowane przez ekspertów i regularnie aktualizowane, aby dostarczać najnowszych informacji.
  • Webinary – omawiające najnowsze zagadnienia szczepień zarówno u dzieci jak i dorosłych, prowadzone przez specjalistów.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i korzystania z tych zasobów, aby zwiększyć swoją wiedzę na temat szczepień i ich znaczenia dla zdrowia publicznego.

MATERIAŁY EDUKACYJNE