Kampania: Otyłość to choroba. Nie oceniaj, nie odchudzaj, tylko lecz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

„Otyłość to choroba. Nie oceniaj, nie odchudzaj, tylko lecz.”, to hasło kampanii społecznej zainicjowanej przez FLO -Fundację na Rzecz Leczenia Otyłości.

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat choroby otyłościowej, przeciwdziałanie stygmatyzacji i dyskryminacji pacjentów oraz zwrócenie uwagi na konieczność podjęcia działań systemowych na rzecz diagnozowania i kompleksowego leczenia tej ciężkiej, nawracającej i stanowiącej zagrożenie dla życia choroby.

Zapraszamy do zapoznania się z historią Pani Katarzyny Głowińskiej, która powstała w ramach kampanii społecznej pt.: „Otyłość to choroba. Nie oceniaj, nie odchudzaj, tylko lecz”, organizowanej przez FLO – Fundację na rzecz Leczenia Otyłości.

„Stop! Nie krzywdźcie nas! Jesteśmy tacy sami jak wy!” – mówi Katarzyna Głowińska, prezes FLO – Fundacji na Rzecz Leczenia Otyłości.

Niedawno skończyła 40 lat. Gdyby nie choroba, z pewnością pracowałaby w swoim zawodzie. Jest wizażystką, więc pewnie malowałaby do ślubu panny młode, wykonywała sceniczne makijaże i dalej rozwijała swoją pasję. Tak się jednak nie stało. – Choroba zabrała mi marzenia,poczucie pewności siebie i możliwość rozwoju. Z jej powodu przez sześć lat nie wychodziłam z domu – wspomina pani Katarzyna. Odnalazła w sobie siłę dopiero dzięki grupie wsparcia dla pacjentów z nadwagą i chorobą otyłościową, którą prowadzi od pięciu lat na Facebooku oraz zarejestrowanej przed rokiem Fundacji na Rzecz Leczenia Otyłości. – Poczułam się znów potrzebna. Zobaczyłam, że jestemw stanie pomóc wielu ludziom. To mi pomogło przetrwać i odzyskać wiarę w siebie. Zbudowało mnie i umocniło – mówi.

Zachęcamy do zapoznania się z całością artykułu, aby lepiej zrozumieć wyzwania, z jakimi borykają się osoby zmagające się z otyłością oraz dowiedzieć się, jak można im skutecznie pomóc. Cały artykuł można przeczytać pod tym linkiem: 

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz