Nagranie webinaru: Znaczenie szczepień dorosłych w chorobach przewlekłych
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru pt. „Znaczenie szczepień dorosłych w chorobach przewlekłych”.
W odpowiedzi na potrzeby społeczne i dążenie do wsparcia profilaktyki zdrowotnej, Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej we współpracy z Fundacją MY PACJENCI opracowało kalendarz szczepień dla dorosłych.
Projekt ten w przystępnej formie prezentuje szczepienia osób dorosłych, będąc użytecznym narzędziem dla lekarzy, pielęgniarek, edukatorów i samych pacjentów. Kalendarz ma na celu promowanie świadomości szczepień jako ważnej części profilaktyki zdrowotnej.
Wychodząc naprzeciw potrzebom społecznym dotyczącym ochrony zdrowia i dostępu do wiedzy o profilaktyce, został opracowany kompleksowy wykaz szczepień dorosłych, mający na celu ułatwienie dostępu do aktualnych i przystępnych informacji o szczepieniach.
W tej sekcji będziemy zbierać materiały informacyjne przydatne
w pracy z pacjentami.
Grypa jest szeroko rozpowszechnioną chorobą zakaźną wywoływaną przez wirus grypy. Typowymi objawami tej choroby są gorączka, ból głowy, dreszcze, suchy i męczący kaszel, ból mięśni, uczucie zimna, rozbicie i ogólne złe samopoczucie. W odpowiedzi na te wyzwania, przygotowaliśmy nową broszurę informacyjną dotyczącą szczepień przeciw grypie.
Pneumokok, czyli inaczej dwoinka zapalenia płuc jest to bardzo niebezpieczna bakteria, która może wywołać u człowieka szereg różnych chorób w zależności od tego, jaką część organizmu zaatakuje oraz który serotyp bakterii jest odpowiedzialny za zakażenie. Zapraszamy do zapoznania się z broszurą informacyjną dot. szczepień przeciw pneumokokom.
Przewlekła choroba nerek (PChN) to poważne schorzenie, które wymaga szczególnej uwagi, zwłaszcza w kwestii profilaktyki infekcyjnej. Osoby cierpiące na PChN są bardziej narażone na zakażenia i powikłania, co czyni szczepienia kluczowym elementem ochrony ich zdrowia. Zapraszamy do zapoznania się z broszurą informacyjną dot. szczepień ochronnych w przewlekłej chorobie nerek.
Szczególnie zalecana dla seniorów i małych dzieci, szczepionka ta oferuje kluczową ochronę przed ciężkimi infekcjami układu oddechowego, które mogą prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Zachęcamy do zapoznania się z treścią broszury!
W dzisiejszych czasach świadomość znaczenia szczepień w zapobieganiu chorobom zakaźnym jest coraz większa. Nie są one już postrzegane jako obowiązek ograniczony wyłącznie do dzieciństwa. Zrozumienie, że szczepienia dorosłych odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia publicznego, jest fundamentalne dla ochrony przed ciężkim przebiegiem chorób i ich powikłaniami.
W sezonie 2023/2024 szczepienia przeciw COVID-19 są niezwykle ważne, szczególnie dla osób z czynnikami ryzyka. Nowa szczepionka Nuvaxovid XBB.1.5, dostosowana do obecnie dominującego wariantu wirusa, zapewnia aktualną ochronę przed ciężkim przebiegiem choroby. Szczepienia są dostępne w placówkach POZ oraz aptekach, zalecane dla wszystkich dorosłych i dzieci z chorobami współistniejącymi, mając na uwadze bardzo dobre profil bezpieczeństwa tych preparatów.
Szczepienia przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu (KZM) oferują wysoką skuteczność ochrony przed wirusem atakującym układ nerwowy, przenoszonym przez kleszcze. Ze względu na rosnącą liczbę zachorowań i zwiększone ryzyko powikłań, szczególnie w obszarach o podwyższonym ryzyku występowania kleszczy, szczepienia są zalecane dla osób aktywnie spędzających czas na zewnątrz oraz pracujących w terenach leśnych.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru pt. „Znaczenie szczepień dorosłych w chorobach przewlekłych„.
Wydarzenie było wyjątkową okazją, aby zgłębić temat szczepień w kontekście dorosłych pacjentów cierpiących na przewlekłe choroby. Podczas webinaru uczestnicy mogli zapoznać się z kalendarzem szczepień dla dorosłych, uwzględniającym specyficzne czynniki ryzyka.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru pt. „Znaczenie szczepień dorosłych w chorobach przewlekłych”.
Tutaj znajdziesz webinary PTMR dotyczące szczepień ochronnych. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami.
Webinar skupi się na praktycznych aspektach szczepień w sezonie infekcyjnym, przedstawiając, jak skutecznie planować i przeprowadzać szczepienia wśród różnych grup pacjentów, jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo i zdrowie.
Podczas tego spotkania zgłębimy temat działań profilaktycznych po kontakcie z potencjalnie niebezpiecznymi czynnikami zakaźnymi, co jest kluczowe dla ochrony zdrowia w wielu sytuacjach zawodowych i codziennych.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru pt. „Medycyna podróży a szczepienia”.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru, którego tematem przewodnim były aktualne zalecenia w zakresie szczepień obowiązkowych i zalecanych dla dorosłych.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaria, podczas którego omówione zostały szczepienia przeciwko COVID-19 u dzieci w sezonie 2023/2024.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru podczas, którego omówione zostały szczepienia przeciwko COVID-19 u dorosłych w sezonie 2023/2024.
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do obejrzenia nagrania webinaru z cyklu “Wtorkowe Wieczory Wakcynologiczne (WWW)”, pod tytułem „Zapobieganie zakażeniom RSV – co? kiedy? komu?”.
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do obejrzenia nagrania webinaru z cyklu “Wtorkowe Wieczory Wakcynologiczne (WWW)”, pod tytułem pt. „Szczepienia a aktualna sytuacja epidemiologiczna w Polsce”.
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do obejrzenia nagrania webinaru z cyklu “Wtorkowe Wieczory Wakcynologiczne (WWW)”, pod tytułem „Zdążyć przed IChM – zakażenia meningokokowe i ich profilaktyka w praktyce lekarza rodzinnego”.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat ochrony osób starszych przed grypą i jej powikłaniami, prezentującym polskie rekomendacje dotyczące stosowania wysokodawkowej szczepionki przeciw grypie.
Mamy przyjemność ogłosić publikację komentarza grupy ekspertów dot. szczepień przeciw półpaścowi u Pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane (SM) i choroby ze spektrum zapalenia nerwów wzrokowych i rdzenia kręgowego (NMOSD).
Zapraszamy do dołączenia do newslettera. Otrzymasz od PTMR na swoją skrzynkę e-mail powiadomienia o nowościach.
Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.