Webinar: Porada wstępna – jak wykorzystać świadczenia opieki koordynowanej do diagnostyki chorób przewlekłych?
- 23.04.2024 r. godz. 19:00

Nagranie webinaru: Szczepienia przeciwko COVID-19 u dorosłych w sezonie 2023/2024

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze podczas, którego omówione zostaną szczepienia przeciwko COVID-19 u dorosłych w sezonie 2023/2024. Wydarzenie odbędzie się 25. września 2023 r. o godzinie 20:30.

Wstępne dane wskazują, że sezonowość COVID-19 zaczyna przypominać sezonowość zakażeń z udziałem wirusa grypy, RSV i innych koronawirusów. Przewiduje się nasiloną aktywność wirusa SARS-CoV-2 w okresie jesienno-zimowym, dlatego konieczne jest wdrożenie środków profilaktycznych z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym.

Zabezpieczenie populacji poprzez szczepienie przed potencjalnym gwałtownym wzrostem zachorowań na COVID-19 jesienią i zimą 2023 r. ma zasadnicze znaczenie dla ochrony pacjentów przed ciężkim COVID-19 i systemów opieki zdrowotnej przed przeciążeniem.

Obecnie zatwierdzone szczepionki nadal skutecznie zapobiegają hospitalizacji, ciężkiej chorobie i śmierci z powodu COVID-19. Jednak ochrona przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 spada wraz z upływem czasu, kiedy pojawiają się nowe warianty wirusa.

Webinar ma na celu przedstawienie najnowszych zaleceń dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 w sezonie 2023/2024 z uwzględnieniem nowej szczepionki monowalentnej ukierunkowanej na wariant XBB 1.5.

Prowadzący:

  • dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW
  • lek. Mateusz Babicki

 

Webinar będzie dostępny w niniejszym wpisie w dniu wydarzenia wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

 

Projekt wsparty niezależnym grantem edukacyjnym firmy Pfizer Polska sp. z o.o.