Nagranie webinaru: Jak rozmawiać z pacjentami o szczepieniach przeciw grypie i pneumokokom u dorosłych?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w webinarze PTMR, którego tematem przewodnim będą szczepienia przeciw grypie i pneumokokom u dorosłych. Wydarzenie odbędzie się 14. września 2023 r. o godzinie 19:00.

Niniejsze wydarzenie stanowi doskonałą okazję, aby zgłębić znaczenie działań profilaktycznych w kontekście ochrony zdrowia całej społeczności. Koncentrując się szczególnie na dwóch istotnych punktach: szczepieniach przeciw grypie oraz pneumokokom.

  • Podsumowanie istotnych zmian w zakresie szczepień oraz ich refundacji.
  • Kluczowe grupy pacjentów obciążonych ryzykiem powikłań grypy i inwazyjnej choroby pneumokokowej.
  • Aktualne zalecenia w zakresie szczepień przeciw grypie i przeciw pneumokokom.
  • Jak rozmawiać z pacjentami i zalecać szczepienia?

Wirus grypy i bakterie pneumokoków to dwa czynniki, które z pewnością nie są nam obce. Podczas wydarzenia dowiemy się, jakie są najnowsze wyzwania związane z ich rozprzestrzenianiem się oraz jakie mogą mieć skutki dla zdrowia publicznego. A także jak rozmawiać z pacjentami o tych szczepieniach.

Kolejnym tematem webinaru będzie omówienie szczepienia przeciw pneumokokom i jego dostępnych opcji: szczepionki 13- i 20-walentnej. Skierowanego dla osób dorosłych, zwłaszcza w wieku 65+ i z chorobami przewlekłymi. Omówione zostaną korzyści płynące z tego szczepienie, szczególnie dla osób występujących w grupie ryzyka, a także kwestie refundacji szczepienia.

 

Webinar będzie dostępny w niniejszym wpisie w dniu wydarzenia wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.

 

Webinar poprowadzą:

  • dr hab. n med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW
  • dr n. med. Justyna Tymińska

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!