Webinar: Zapobieganie zakażeniom RSV - 25.06.2024 r. godz. 19:00

Kalendarz szczepień dorosłych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W odpowiedzi na potrzeby społeczne i dążenie do wsparcia profilaktyki zdrowotnej, Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej we współpracy z Fundacją MY PACJENCI opracowało kalendarz szczepień dla dorosłych. Projekt ten w przystępnej formie prezentuje szczepienia osób dorosłych, będąc użytecznym narzędziem dla lekarzy, pielęgniarek, edukatorów i samych pacjentów. Kalendarz ma na celu promowanie świadomości szczepień jako ważnej części profilaktyki zdrowotnej.

Projekt ma na celu promowanie świadomości szczepień jako ważnej części profilaktyki zdrowotnej. Kalendarz obejmuje informacje o konieczności wykonania szczepień ochronnych oraz ich powtarzania (jeśli to konieczne). Uwzględnia aktualne wytyczne, rekomendacje krajowe i międzynarodowe, a także rejestrację produktów. Stara się także uwzględniać ich dostępność dla pacjentów w Polsce.

Kalendarz szczepień dla dorosłych, stworzony przez Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej i Fundację MY PACJENCI, przygotowany jest tak, aby każdy mógł łatwo zorientować się w zakresie zalecanych dla niego szczepień.

Jest on także rzetelnym źródłem informacji dla lekarzy, zwłaszcza podstawowej opieki zdrowotnej, w zakresie szczepień pacjentów. Mamy nadzieję, że będzie stanowił platformę do rozmowy z pacjentami, zwłaszcza z grup ryzyka ciężkim przebiegiem chorób zakaźnych.

PTMR planuje rozwinięcie kalendarza o wersje dla osób z różnymi chorobami przewlekłymi. Celem projektu jest promocja szczepień jako ważnej części profilaktyki zdrowotnej. Istotne jest także ciągłe informowanie pacjentów i specjalistów medycznych o nowościach w dziedzinie szczepień, a także o potrzebie ich regularnego powtarzania.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Przewlekła chroba nerek

Kurs dla lekarzy POZ

Dołącz do PTMR

Zapraszamy do dołączenia do PTMR, udziału w pracach Sekcji, uczestnictwa w szkoleniach, w tym online.