Sekcja Medycyny Podróżny PTMR rekomenduje książkę „Medycyna Podróży 2021-2022” autorstwa prof. Krzysztofa Korzeniewskiego.
Szanowni Państwo
Medycyna podróży, interdyscyplinarna specjalność zajmująca się problemami zdrowotnymi w transporcie lądowym, powietrznym i morskim, aktualną epidemiologią chorób infekcyjnych i nieinfekcyjnych oraz wytycznymi i regulacjami dotyczącymi działań profilaktycznych w poszczególnych krajach i regionach świata jest elementem wielu specjalizacji, takich jak choroby zakaźne i pasożytnicze, choroby wewnętrzne, pediatria, geriatria, ginekologia i położnictwo, dermatologia i wenerologia, okulistyka i otolaryngologia. To powoduje, że podstawy medycyny podróży (immuno- i chemioprofilaktyka), zagadnienia związane z podróżowaniem dzieci, kobiet w ciąży, osób w wieku podeszłym i obciążonych chorobami przewlekłymi, jak również problemy zdrowotne występujące u osób podróżujących (zaburzenia żołądkowo-jelitowe, stany gorączkowe niewiadomego pochodzenia, stany zapalne dróg oddechowych, choroby skóry, narządu wzroku, choroby przenoszone drogą płciową) oraz właściwy proces diagnostyki i leczenia pacjentów, powinny znaleźć się w kręgu zainteresowań większości specjalistów w ich codziennej praktyce lekarskiej.
Medycyna podróży 2021 – 2022 prof. dr hab. n. med. Krzysztof Korzeniewski Zobacz szczegóły |
Niezmiennie zapraszamy członków PTMR do wstąpienia do Sekcji Medycyny Podróży. Można to zrobić już na etapie składania deklaracji członkowskiej poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu, zarówno elektronicznym jak i papierowym. Obecni członkowie PTMR mogą dołączyć poprzez wysłanie wiadomości e-mail.
Zapraszamy do odwiedzenia strony sekcji, gdzie można dowiedzieć się więcej także o innych sekcjach PTMR.