Webinar: Porada wstępna – jak wykorzystać świadczenia opieki koordynowanej do diagnostyki chorób przewlekłych?
- 23.04.2024 r. godz. 19:00

Książka „Medycyna Podróży 2021-2022” dostępna w sprzedaży internetowej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Sekcja Medycyny Podróżny PTMR rekomenduje książkę „Medycyna Podróży 2021-2022” autorstwa prof. Krzysztofa Korzeniewskiego.

medycyna podróży

Szanowni Państwo

Medycyna podróży, interdyscyplinarna specjalność zajmująca się problemami zdrowotnymi w transporcie lądowym, powietrznym i morskim, aktualną epidemiologią chorób infekcyjnych i nieinfekcyjnych oraz wytycznymi i regulacjami dotyczącymi działań profilaktycznych w poszczególnych krajach i regionach świata jest elementem wielu specjalizacji, takich jak choroby zakaźne i pasożytnicze, choroby wewnętrzne, pediatria, geriatria, ginekologia i położnictwo, dermatologia i wenerologia, okulistyka i otolaryngologia. To powoduje, że podstawy medycyny podróży (immuno- i chemioprofilaktyka), zagadnienia związane z podróżowaniem dzieci, kobiet w ciąży, osób w wieku podeszłym i obciążonych chorobami przewlekłymi, jak również problemy zdrowotne występujące u osób podróżujących (zaburzenia żołądkowo-jelitowe, stany gorączkowe niewiadomego pochodzenia, stany zapalne dróg oddechowych, choroby skóry, narządu wzroku, choroby przenoszone drogą płciową) oraz właściwy proces diagnostyki i leczenia pacjentów, powinny znaleźć się w kręgu zainteresowań większości specjalistów w ich codziennej praktyce lekarskiej.

Medycyna podróży 2021 – 2022
prof. dr hab. n. med.
Krzysztof Korzeniewski
Zobacz szczegóły

Niezmiennie zapraszamy członków PTMR do wstąpienia do Sekcji Medycyny Podróży. Można to zrobić już na etapie składania deklaracji członkowskiej poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu, zarówno elektronicznym jak i papierowym. Obecni członkowie PTMR mogą dołączyć poprzez wysłanie wiadomości e-mail.

Zapraszamy do odwiedzenia strony sekcji, gdzie można dowiedzieć się więcej także o innych sekcjach PTMR.