Webinar: Kompetencje miękkie w Twoim POZ. Czy warto i jak zacząć? 03.06.2024 r. godz. 18:00

Webinar: Jesienna epidemia stanów zapalnych dróg oddechowych – profilaktyka i leczenia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zapraszamy do udziału w webinarze w dniu 19.09.2023 r. o godz. 19:00 „Jesienna epidemia stanów zapalnych dróg oddechowych – profilaktyka i leczenie”, który poprowadzi  prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna.

Dolegliwości ze strony układu oddechowego są najczęstszą przyczyną nagłych wizyt u lekarzy POZ w okresie jesienno-zimowym.  Warto zastanowić się, co możemy zrobić, żeby ograniczyć ich liczbę.

Dolegliwości te mogą mieć charakter ostry najczęściej na skutek infekcji wirusowych oraz jako zaostrzenie chorób przewlekłych (Astmy, POChP, Alergii i innych). W tym drugim przypadku częstą przyczyną są czynniki środowiskowe jak np.  zanieczyszczenie powietrza.  Problem ten dotyczy głównie dzieci w leku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz seniorów.

Zadaniem lekarzy jest nie tylko objawowe i przyczynowe leczenie stanów zapalnych dróg oddechowych (nosa, zatok, gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc), ale przede wszystkim profilaktyka. Poprzez odpowiednie zalecenia dla pacjentów z przewlekłymi chorobami, przed rozpoczęciem sezonu chorób układu oddechowego możemy zapobiec przynajmniej 50% z nich, czyli zmniejszyć liczbę nagłych wizyt takich chorych o połowę.

Większość zaleceń doskonale znamy, są to min. szczepienia przeciwko grypie, czy suplementacja witaminy D3, jednak wiele z nich powinno być spersonalizowane i dostosowane do chorego i jego chorób.

W czasie webinaru zostaną omówione standardy diagnostyki i postępowania w ostrych i przewlekłych chorobach układu oddechowego oraz jesiennej epidemii astmy i zaostrzeń POChP.

Webinar będzie miał charakter praktycznych wskazówek klinicznych. Prowadzący, prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna chętnie odpowie również na pytania lekarzy.

Webinar odbędzie się 19. września 2023 r. o godz. 19:00. Zachęcamy do zarejestrowania się do szkolenia poprzez poniższy link.

W trakcie wykładu, uczestnicy otrzymają 50% kod rabatowy na udział w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej organizowanej pod patronatem Polskiego Towarszystwa Medycyny Rodzinnej, która odbędzie się w Hotelu Narvil w Serocku w dniach 19 – 20 października 2023 r.

Organiztorem wydarzenia jest Grupa Neuca.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz