Diagnostyka i leczenie bezsenności przez lekarzy POZ – ankieta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Serdecznie zapraszamy do udziału w badaniu, którego celem jest ocena diagnozowania i leczenia bezsenności u osób dorosłych przez lekarzy POZ w Polsce.

Bezsenność definiuje się jako sytuację, w której pacjent śpi zbyt krótko w stosunku do swoich potrzeb, co prowadzi do pogorszenia jego funkcjonowania w ciągu dnia. W zależności od obrazu klinicznego i mechanizmu można wyróżnić bezsenność psychofizjologicznąreaktywną, paradoksalną, wynikającą z niewłaściwej higieny snu oraz wtórną do innych sytuacji klinicznych. 

Za pomocą poniższej ankiety chcielibyśmy ocenić, jak lekarze POZ w Polsce diagnozują i leczą bezsenność u osób dorosłych. 

Na przykładzie dwóch przedstawionych pacjentów chcielibyśmy poznać Pana/Pani typowy sposób postępowania w przypadku pacjenta skarżącego się na bezsenność. Chcielibyśmy również się dowiedzieć jakie trudności, potrzeby i pytania mają lekarze pierwszego kontaktu związane z leczeniem bezsenności.

Ankieta stanowi istotny wkład w budowanie wiedzy i świadomości w obszarze diagnostyki i leczenia bezsenności w Polsce.

Uzyskane na podstawie ankiety wyniki zostaną opracowane, aby na ich podstawie możliwe było przygotowanie materiałów edukacyjnych dla lekarzy i pacjentów dotyczące bezsenności.

Serdecznie zachęcamy do wypełnienia ankiety!


Kurs Leczenia Bezsenności – II EDYCJA

Jednocześnie przypominamy, że rusza II edycja kursu poświęconego leczeniu bezsenności, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej. Ten kompleksowy program edukacyjny został zaprojektowany specjalnie dla lekarzy rodzinnych oraz specjalistów pracujących w Podstawowej Opiece Zdrowotnej, którzy najczęściej spotykają się z pacjentami zgłaszającymi problemy ze snem.

Kursy organizowane przez PTMR cieszą się dużą popularnością, a lista uczestników często zapełnia się już w pierwszej dobie od otwarcia zapisów. W związku z tym, gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapisania się na listę oczekujących, aby zapewnić sobie pierwszeństwo i nie przegapić możliwości uczestnictwa w tej wyjątkowej edukacji. Zapraszamy do zapisów na listę zainteresowanych na poniższej stronie.

Oficjalne zapisy na II edycję kursu ruszają 26 lutego 2024 r. Nie przegapcie szansy na rozwój zawodowy i możliwość świadczenia jeszcze lepszej opieki swoim pacjentom.

Wyłącznym Partnerem Projektu jest firma LEK-AM.

Dodaj komentarz