Zaproszenie do wypełnienia ankiety

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Przekazujemy prośbę zespołu prowadzącego badanie ENABLE:

„Szanowne Koleżanki i Koledzy, Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej,

Coraz częściej spotykamy się z pacjentami, którzy nie realizują naszych zaleceń: nie wykupują recept, nie przyjmują przepisanych leków, nie stawiają się na wizyty kontrolne… Jest to dla nas często źródłem frustracji, zmusza do dodatkowej pracy, a czasem także do dodatkowych wydatków. 

Tak dzieje się nie tylko w Polsce, również w innych krajach lekarze POZ borykają się z podobnymi problemami. Europejski projekt ENABLE pragnie im pomóc, identyfikując rozwiązania, które najlepiej sprawdzają się w praktyce.

W tym celu ENABLE przygotowało badanie naukowe, w którym za pomocą ankiety chce określić, w jaki sposób europejscy pracownicy służby zdrowia zarządzają przestrzeganiem zaleceń lekarskich w swojej codziennej pracy. Kwestionariusz anonimowej ankiety zawiera tylko proste pytania, a czas potrzebny na odpowiedź szacowany jest na jedynie 5-10 minut.

Ankieta jest dystrybuowana w 26 różnych językach w całej Europie, jako część większego badania „Bariery i czynniki ułatwiające wdrażanie interwencji zwiększających przestrzeganie zaleceń lekarskich w krajach ENABLE”.

Z góry dziękuję za współpracę i wypełnienie ankiety!

W imieniu Projektu ENABLE,

prof. dr hab. n. med. Przemysław Kardas 
Centrum Badań nad Przestrzeganiem Zaleceń Terapeutycznych
Zakład Medycyny Rodzinnej
Uniwersytet Medyczny w Łodzi”

Dodaj komentarz