XXIV Krajowy Zjazd Lekarzy Rodzinnych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Koleżanki i Koledzy!
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią wracamy do Rajgrodu! Po raz kolejny zapraszamy Was do najpiękniejszego miejsca w Polsce – do Rajgrodu, położonego na granicy Mazur i Biebrzańskiego Parku Narodowego – ostatniej naturalnej ostoi Bagien w Europie. Do miejsca w środku Puszczy Biebrzańskiej nad brzegami Jeziora Rajgrodzkiego. Nasz Krajowy Zjazd Lekarzy Rodzinnych odbędzie się już po raz dwudziesty czwarty.

Ci, którzy tu byli, wracają najczęściej co roku. Zapraszamy też młodych lekarzy rodzinnych. Dla rezydentów mamy 50% zniżkę na opłatę zjazdową.

Swoją obecność i udział zapowiedziało wielu znamienitych gości, m.in. Konsultant Krajowa w Medycynie Rodzinnej profesor Agnieszka Mastalerz-Migas, Prezes FZPOZ PZ, Jacek Krajewski.

Program naukowy jak zwykle dostosowany będzie do potrzeb lekarzy rodzinnych, którzy opiekują się pacjentem w każdym wieku, od noworodka do seniora. Poruszymy w nim m.in. tematykę patronażowej wizyty u noworodka, problem uzależnień u dzieci, choroby wysypkowe u dzieci, problemy pacjentów geriatrycznych, nowe spojrzenie na „stare” badania w poz czy opieka nad uchodźcami z Ukrainy oraz wiele innych praktycznych tematów.
W tym roku planujemy również warsztaty kliniczne z Mikołajem Wiśniewskim z badania kręgosłupa szyjnego i postępowania w skoliozie i warsztaty ruchowe, które dla nas poprowadzi.

Pewną tradycją stały się również kameralne spotkania z lekarzami, którzy realizują się twórczo. W tym roku spędzimy wieczór w towarzystwie malarstwa naszej koleżanki z Podlasia, Kasi Krauze-Romejko https://www.romejko.art/

Mierzyliśmy się z pandemią. Obecnie stoimy przed wyzwaniami, jakie stanowi opieka nad uchodźcami z Ukrainy. To tylko niektóre wyzwania organizacyjne, przed którymi staniemy w najbliższym czasie. Czy istnieje możliwość zmian w systemie ochrony zdrowia. Te tematy znajdą swoje miejsce zarówno w naszych dyskusjach, jak i w, tradycyjnej już, debacie z udziałem zaproszonych gości.
Zjazd w Rajgrodzie to nie tylko intensywna nauka, ale też odpoczynek i niesamowita atmosfera spotkania lekarzy rodzinnych z całej Polski. Dbamy tu o integrację środowiska i wymianę doświadczeń. Tu spotykają się prawdziwi entuzjaści. Sprawdźcie to sami!

Do zobaczenia w Rajgrodzie
Włodzimierz Bołtruczuk i Joanna Szeląg, Lekarze Rodzinni z Podlasia

Biuro Zjazdu: Podlaski Związek Lekarzy Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie
ul. Hetmańska 40 lok. 103
15-727 Białystok
tel: 85 651 01 71
tel/fax: 85 744 37 97
e-mail: biuro@pz.podlasie.pl
nr konta: 48 1020 1332 0000 1602 0210 0154

Dodaj komentarz