Nagranie webinaru Tramadol – jakie korzyści i ryzyka niesie ze sobą? Praktyka codzienna

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru zorganizowanego w ramach Akademii Leczenia Bólu. Tematem przewodnim spotkania będzie „Tramadol: jakie korzyści i ryzyka niesie ze sobą? Praktyka codzienna”.

Wydarzenie było poświęcone jednemu z najczęściej stosowanych leków przeciwbólowych – tramadolowi. Podczas webinaru poruszyliśmy kluczowe kwestie związane z korzyściami płynącymi z jego stosowania, a także potencjalnymi ryzykami i wyzwaniami, jakie niesie ze sobą codzienna praktyka lekarska.

Nasi eksperci przedstawili aktualne dane naukowe i podzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi efektywności tramadolu w różnych rodzajach bólu. Omówiliśmy mechanizm działania tramadolu, jego skuteczność w porównaniu z innymi lekami przeciwbólowymi, oraz jak odpowiednio go stosować, aby zminimalizować ryzyko działań niepożądanych. Poruszyliśmy również tematykę uzależnienia i procedury monitorowania pacjentów przyjmujących tramadol na przewlekły ból.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji do pogłębienia swojej wiedzy i lepszego zrozumienia jednego z najbardziej powszechnie stosowanych leków w terapii bólu.

Prowadzący: lek. Agnieszka Matusiak-Jońska – specjalistka medycyny rodzinnej


Akademia Leczenia Bólu – Spotkania online

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 16-1024x640.png

Ból, będący powszechnym zjawiskiem, stanowi częsty powód wizyt pacjentów w gabinecie lekarza rodzinnego, zarówno w przypadku bólu ostrych, jak i przewlekłych. W odpowiedzi na tę problematykę Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej zorganizowało serię spotkań online w ramach Akademii Leczenia Bólu.

Spotkania te, odbywające się w formie interaktywnej rozmowy, skoncentrowane są na temacie leczenia bólu w podstawowej opiece zdrowotnej. Cała seria obejmuje 8 spotkań, które realizowane będą za pośrednictwem platformy internetowej ZOOM. Ta interaktywna forma spotkań pozwala na aktywny udział uczestników, zapewniając bogatą wymianę wiedzy i doświadczeń związanych z leczeniem bólu w praktyce lekarza rodzinnego.

Serdecznie zapraszamy!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Zrzut-ekranu-2023-09-14-o-07.24.56.png
Partnerem projektu jest GL Pharma

Dodaj komentarz