Webinar: Medycyna podróży a szczepienia - 23.05.2024 r. godz. 19:00

Tydzień Standardów Ochrony Dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Trwa właśnie Tydzień Standardów Ochrony Dzieci, wydarzenie poświęcone narzędziom zwiększającym bezpieczeństwo dzieci, które muszą być wdrożone do połowy sierpnia 2024 roku. W dyskusjach uczestniczą specjaliści z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz zaproszeni eksperci.

Standardy ochrony dzieci przed krzywdzeniem to systemowe rozwiązanie, które pomaga tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko wszędzie tam, gdzie przebywają dzieci. Wdrożenie standardów oznacza, że w instytucji m.in. stosuje się zasady bezpiecznej rekrutacji oraz zasady bezpiecznych relacji między personelem a dziećmi, wszyscy pracownicy wiedzą, jak rozpoznawać symptomy krzywdzenia dziecka oraz jak podejmować interwencję w przypadku podejrzenia, że dziecko może być krzywdzone. Aby standardy nie pozostały pustymi deklaracjami, proces ich opracowywania i wdrażania wymaga przede wszystkim realnego zaangażowania pracowników oraz samych dzieci.

Podczas Tygodnia Standardów Ochrony Dzieci dowiedzą się Państwo na podstawie doświadczeń zaproszonych eksperów i ekspertek, w jaki sposób można i powinno się wdrażać standardy oraz odpowiemy na szczególnie nurtujące pytania.

W trakcie trwania Tygodnia Standardów Ochrony Dzieci zachęcamy również do odwiedzenia specjalnie przygotowanej strony internetowej. Znajdą tam Państwo szeroki zakres materiałów edukacyjnych, które pomogą zrozumieć i wdrożyć nowe standardy ochrony dzieci.

Od przewodników, szkoleń wideo po zasoby do pobrania, które są nieocenionym wsparciem dla organizacji i indywidualnych opiekunów. To doskonała okazja, aby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony naszych najmłodszych. Nie przegapcie tej szansy na dostęp do najnowszych informacji i narzędzi!

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz