Webinar: Porada wstępna – jak wykorzystać świadczenia opieki koordynowanej do diagnostyki chorób przewlekłych?
- 23.04.2024 r. godz. 19:00

Webinar: Pacjent z astmą i POChP – jak postępować w POZ w dobie pandemii?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej zaprasza lekarzy na webinar: Pacjent z astmą i POChP – jak postępować w POZ w dobie pandemii?

Eksperci dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas oraz dr hab. Maciej Kupczyk przybliżą zasady postępowania z pacjentami cierpiącymi na astmę i POChP, którzy zgłaszają się do POZ w czasach obecnej pandemii.

Webinar odbędzie się w sobotę 25.04.2020 r. o godzinie 16:00.

dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas
Konsultant krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, Kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, lekarz specjalista medycyny rodzinnej, nauczyciel akademicki, autorka podręczników z dziedziny medycyny rodzinnej i wielu publikacji. Naukowo zajmuje się przede wszystkim tematami grypy i jej profilaktyki, chorób układu oddechowego i szczepień. Od wielu lat jest zaangażowana w pracę na rzecz rozwoju medycyny rodzinnej, między innymi przez organizowanie licznych szkoleń czy opracowywanie rekomendacji dla lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
 
dr hab. n. med. Maciej Kupczyk
Profesor nadzwyczajny Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii UM w Łodzi, specjalista chorób wewnętrznych, chorób płuc i alergologii. Główne zainteresowania naukowe dotyczą astmy ciężkiej, POChP, nowych metod leczenia chorób alergicznych, immunoterapii swoistej i nadwrażliwości na leki.
Prezydent Elekt Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Autor licznych publikacji naukowych. Doświadczenie zdobył na szkoleniach w Huddinge Sjukhus oraz Centrum Badań nad Alergiami, Karolinska Institutet w Szwecji i Ospedale Luigi Sacco we Włoszech. Nagrodzony nagrodą zespołową Ministra Zdrowia za cykl prac poświęconych diagnostyce i badaniu mechanizmów alergii oraz nagrodą Rektora UM w Łodzi pierwszego i drugiego stopnia za osiągnięcia naukowe.

Zapraszamy również na stronę PTMR poświęconą webinarom.