Weight stigma and fat phobia in Poland

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Serdecznie polecamy Państwa uwadze kolejny artykuł przygotowany przez członków Sekcji Naukowej PTMR dot. otyłości.

Otyłość stanowi obecnie jedno z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych na całym świecie, a związane z nią uprzedzenia i stygmatyzacja mogą znacząco wpływać na jakość życia osób z otyłością.

Publikacja pt. „Weight stigma and fat phobia in Poland – attitudes towards people living with obesity and the level of knowledge about obesity among the social media internet respondents and medical professionals” to próba zrozumienia, jakie stereotypy i uprzedzenia dominują w polskim społeczeństwie w kontekście otyłości oraz jakie jest postrzeganie tego problemu wśród specjalistów medycznych.

Wyniki oraz wnioski z przedstawionego badania mogą przyczynić się do poprawy w zakresie realizacji odpowiednich kampanii społecznych i ulepszania inicjatyw edukacyjnych dot. zarządzania otyłością dla pracowników ochrony zdrowia, a przez to do poprawy jakości opieki medycznej w tej dziedzinie.

Serdecznie zachęcamy do lektury artykułu, który dostępny jest pod następującym linkiem.

Mamy nadzieję, że opublikowana praca jeszcze bardziej przyczyni się do zwiększenia świadomości na temat otyłości i skutków z nią związanych.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Dodaj komentarz