Webinar: Kompetencje miękkie w Twoim POZ. Czy warto i jak zacząć? 03.06.2024 r. godz. 18:00

Nowości na opiekapaliatywna.info

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Portal opiekapaliatywna.info został wzbogacony o nowe funkcjonalności, dzięki którym zarówno pacjenci, jak i lekarze mogą uzyskać wartościowe informacje dotyczące funkcjonowania opieki paliatywnej w Polsce.

Portal opiekapaliatywna.info, powstał we współpracy Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej i Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej. Jest to narzędzie, które przede wszystkim umożliwia Pacjentom, ich Bliskim, a także lekarzom rodzinnym oraz specjalistom innych dziedzin odnalezienie najbliższych placówek opieki paliatywnej.

Zamysłem portalu jest poprawa dostępu do informacji dla lekarzy medycyny rodzinnej, ich pacjentów oraz bliskich chorych, a przez to także skuteczniejsza komunikacja i lepsza jakość opieki nad pacjentami.

Dzięki wyszukiwarce można znaleźć: 

  • najbliższe jednostki opieki paliatywnej po nazwie miejscowości lub geolokalizacji,
  • pobliskie (alternatywne) placówki, np. w odległości do 40 km od miejsca zamieszkania pacjenta,
  • kompletne dane kontaktowe.

W ostatnim czasie strona www rozbudowała się o kolejne elementy. Nowe zakładki na portalu opiekapaliatywna.info dedykowane są lekarzom i pacjentom. Znajdziemy w nich między innymi video wyjaśniające zasady kierowania do opieki paliatywnej oraz opis poszczególnych form opieki.


Ponadto wyszukiwarka udostępnia dane konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny paliatywnej oraz przydatne materiały informacyjne dla lekarzy medycy rodzinnej i pacjentów oraz ich bliskich. Funkcjonalność wyszukiwarki daje lekarzom POZ możliwość kierowania pacjentów wymagających opieki paliatywnej, uwzględniając ich stan kliniczny, do odpowiedniego rodzaju opieki. 

Na stronie wyszukiwarki możliwe jest odnalezienie placówek udzielających świadczeń w zakresie: 

  • Zespołów Domowej Opieki Paliatywnej, 
  • Poradni Medycyny Paliatywnej, 
  • Hospicjum Stacjonarnego, 
  • Perinatalnej Opieki Paliatywnej  
  • Oddziału Medycyny Paliatywnej.

Obecnie wyszukiwarka dostarcza dane 687 placówek zapewniających opiekę paliatywną w całej Polsce.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu! Zachęcamy także do przekazywania informacji dotyczących wyszukiwarki swoim pacjentom.

Dodaj komentarz