KURS PTMR: Przewlekła Choroba Nerek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Ruszyła platforma edukacyjna PTMR poświęcona przewlekłej chorobie nerek! Już dziś możesz się zarejestrować i wziąć udział w części edukacyjnej projektu. Przed nami także webinar dotyczący kontroli pacjentów obciążonych PChN oraz część badawcza projektu. Więcej informacji na www.pchn.edu.pl  

Program przewlekłej choroby nerek jest projektem edukacyjno-badawczym, który obejmuje trzy elementy. Pierwszym z nich było badanie ankietowe oceniające wiedzę lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej w zakresie przewlekłej choroby nerek. 

Drugim elementem projektu jest kurs online przygotowany dla Państwa na stronie internetowej www.pchn.edu.pl. W ramach tego kursu otrzymują Państwo, jako lekarze pracujący w POZ, przekrojowy materiał dotyczący zarówno zasad diagnostyki, rozpoznawania, jak i postępowania z pacjentami z przewlekłą chorobą nerek. 

Oficjalna inauguracja Kursu odbędzie się 19 maja 2022 roku o godz. 19:00. Zostanie zrealizowana w formie webinaru pt. „Kiedy pacjent z PChN powinien być pod kontrolą nefrologa, a kiedy lekarza POZ?”, który poprowadzą dr hab. n med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW oraz prof. dr hab. Magdalena Krajewska. Jednak już dziś można zalogować się na platformie i zacząć realizować szkolenie. Zapraszamy!

Trzecim elementem przygotowanego programu PChN jest badanie epidemiologiczne, dotyczące pacjentów o określonych kryteriach chorobowych, którzy do tej pory nie mieli rozpoznanej przewlekłej choroby nerek, ale są nią zagrożeni. Więcej na temat programu można dowiedzieć się po zalogowaniu na stronie internetowej www.pchn.edu.pl.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, który został zrealizowany pod patronatem Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego.

Dodaj komentarz