Kurs OK w diabetologii: Wdrożenie i intensyfikacja terapii.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kursie dotyczącym opieki koordynowanej w diabetologii przeznaczonym dla lekarzy POZ. W jednym z przygotowanych nagrań poruszono zagadnienia dotyczące inicjacji i intensyfikacji leczenie przeciwcukrzycowego w zależności od m.in. chorób współistniejących.

W trakcie kursu szczegółowo omówione zostały najważniejsze kwestie związane z diabetologiczną ścieżką opieki koordynowanej. Celem naszego szkolenia jest przedstawienie najnowszych możliwości diagnostyczno-terapeutycznych u pacjentów z cukrzycą z uwzględnieniem wykorzystania opieki koordynowanej.

W części kursu poświęconej leczeniu cukrzycy przedstawiano aktualne wytyczne w zakresie wdrażenia i intensyfikacja terapii. W materiale dowiedzą się Państwo jakie leki wybrać w zależności od chorób współistniejących pacjenta oraz w jaki sposób prowadzić kontrolę i opiekę długofalową. Nie zabraknie także podstawowych informacji o insulinoterapii i powikłaniach cukrzycy.

Wykład został zrealizowany przez specjalistkę chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii prof. dr hab. Irinę Kowalską.

Aby przedstawić Państwu w najlepszy możliwy sposób to interdyscyplinarne zagadnienie, jakim jest cukrzyca, do realizacji projektu zostali zaproszeni specjaliści nie tylko z dziedziny medycyny rodzinnej i diabetologii, ale również kardiologii oraz nefrologii.

Szkolenie swoją tematyką obejmuje także poniższe zagadnienia:

 • Współpraca lekarza rodzinnego i diabetologa.
 • Rola koordynatora.
 • Wizyta kompleksowa pacjenta z cukrzycą w POZ.
 • Badania profilaktyczne – CHUK, 40Plus.
 • Rozpoznanie cukrzycy i ustalanie celu terapeutycznego.
 • Mikro- i makroangiopatyczne powikłania cukrzycy.
 • Edukacja pacjenta – rola koordynatora, pielęgniarki i lekarza.
 • Algorytmy pracy z pacjentem z cukrzycą w POZ z uwzględnieniem możliwości opieki koordynowanej.

W najbliższym czasie ukażą się także najnowsze materiały w zakresie opracowania Indywidualnego Planu Opieki Medycznej oraz zasad rozliczenia świadczeń opieki koordynowanej.


Serdecznie zachęcamy do udziału w kursie!

Materiały dostępne dla zalogowanych użytkowników ze zweryfikowanym numerem PWZ.


Webinar: Cele i priorytety w nowoczesnym leczeniu cukrzycy. Co zyskuje pacjent na opiece koordynowanej?

Polecamy także zapoznanie się z nagraniem webinaru, który odbył się 17. stycznia 2023 roku jako wstęp do naszego kursu.

W trakcie webinaru specjaliści w dziedzinach diabetologii, kardiologii oraz medycyny rodzinnej przedstawili aktualne wytyczne i rekomendacje w opiece nad pacjentem z cukrzycą. Nie zabrakło także zagadnień związanych z ryzykiem sercowo-naczyniowym w tej grupie pacjentów.


Na niniejszy projekt składa się cykl materiałów edukacyjnych dotyczących opieki koordynowanej w diabetologii. Cykl ten powstał dzięki partnerom instytucjonalnym:

 • Stowarzyszenie IFIC Polska
 • Polska Fundacja Opieki Zintegrowanej
 • Spoiwo – Związek Pracodawców Opieki Integrowanej Opartej na Wartości

Projekt powstał w ramach programu edukacyjnego wspieranego przez:

Dodaj komentarz