Webinar: Kompetencje miękkie w Twoim POZ. Czy warto i jak zacząć? 03.06.2024 r. godz. 18:00

Kurs: Niewydolność serca w opiece koordynowanej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Z przyjemnością informujemy o zbliżającym się kursie dotyczącym niewydolności serca w opiece koordynowanej przeznaczonym dla lekarzy POZ.


Niewydolność serca obok nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca to jedna z najczęstszych chorób układu sercowo-naczyniowego, a przez to także chorób, z jakimi zgłaszają się pacjenci do gabinetu lekarza rodzinnego.

Rolą lekarza rodzinnego jest nie tylko opieka nad pacjentem z chorobą serca, ale także profilaktyka i ograniczenie czynników predysponujących do rozwoju choroby u pacjentów z grupy podwyższonego ryzyka wystąpienia niewydolności serca.

To zadanie stało się łatwiejsze wraz z wprowadzeniem opieki koordynowanej, dzięki której istotnie zwiększyły się możliwości diagnostyczne i terapeutyczne w zakresie wielu przewlekłych chorób, w tym także schorzeń układu krążenia.


W związku ze skalą problemu oraz rozpowszechnieniem niewydolności serca wśród pacjentów zgłaszających się do lekarza POZ Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej we współpracy ze znakomitymi specjalistami w dziedzinie kardiologii przygotowało dla Państwa kurs poświęcony tej chorobie z uwzględnieniem możliwości, jakie daje opieka koordynowana.

W przygotowanych materiałach znajdą Państwo najważniejsze informacje dotyczące niewydolności serca – począwszy od etiologii i klasyfikacji, przez diagnostykę i leczenie, aż do podstaw elektroterapii będącej często ratunkiem dla chorych obciążonych kardiologicznie.

Kurs stanowi nie tylko doskonałą okazję do odświeżenia wiedzy w zakresie chorób serca, ale także możliwość zapoznania się z najnowszymi wytycznymi European Society of Cardiology (ESC) i polskich towarzystw naukowych omówionych przez specjalistów w dziedzinie kardiologii. Materiały wideo w sposób szczegółowy poruszają także kwestie związane z opieką koordynowaną i możliwością wykorzystania jej w przypadku pacjenta z niewydolnością serca.

Więcej informacji dot. kursu już wkrótce!

Projekt powstał w ramach programu edukacyjnego wspieranego przez:

Dodaj komentarz