Z przyjemnością informujemy o zbliżającym się kursie dotyczącym niewydolności serca w opiece koordynowanej przeznaczonym dla lekarzy POZ.
Niewydolność serca obok nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca to jedna z najczęstszych chorób układu sercowo-naczyniowego, a przez to także chorób, z jakimi zgłaszają się pacjenci do gabinetu lekarza rodzinnego.
Rolą lekarza rodzinnego jest nie tylko opieka nad pacjentem z chorobą serca, ale także profilaktyka i ograniczenie czynników predysponujących do rozwoju choroby u pacjentów z grupy podwyższonego ryzyka wystąpienia niewydolności serca.
To zadanie stało się łatwiejsze wraz z wprowadzeniem opieki koordynowanej, dzięki której istotnie zwiększyły się możliwości diagnostyczne i terapeutyczne w zakresie wielu przewlekłych chorób, w tym także schorzeń układu krążenia.
W związku ze skalą problemu oraz rozpowszechnieniem niewydolności serca wśród pacjentów zgłaszających się do lekarza POZ Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej we współpracy ze znakomitymi specjalistami w dziedzinie kardiologii przygotowało dla Państwa kurs poświęcony tej chorobie z uwzględnieniem możliwości, jakie daje opieka koordynowana.
W przygotowanych materiałach znajdą Państwo najważniejsze informacje dotyczące niewydolności serca – począwszy od etiologii i klasyfikacji, przez diagnostykę i leczenie, aż do podstaw elektroterapii będącej często ratunkiem dla chorych obciążonych kardiologicznie.
Kurs stanowi nie tylko doskonałą okazję do odświeżenia wiedzy w zakresie chorób serca, ale także możliwość zapoznania się z najnowszymi wytycznymi European Society of Cardiology (ESC) i polskich towarzystw naukowych omówionych przez specjalistów w dziedzinie kardiologii. Materiały wideo w sposób szczegółowy poruszają także kwestie związane z opieką koordynowaną i możliwością wykorzystania jej w przypadku pacjenta z niewydolnością serca.
Więcej informacji dot. kursu już wkrótce!
Projekt powstał w ramach programu edukacyjnego wspieranego przez: