Webinar: Kompetencje miękkie w Twoim POZ. Czy warto i jak zacząć? 03.06.2024 r. godz. 18:00

Kurs: Opieka koordynowana w pulmonologii i alergologii – astma i POChP

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zachęcamy do zapisów i udziału w zbliżającym się kursie Opieka koordynowana w pulmonologii i alergologii – astma i POChP.

Kurs skierowany jest przede wszystkim do lekarzy rodzinnych i lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Obejmuje on zagadnienia najczęstszych przewlekłych chorób dróg oddechowych – astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), których diagnostyka i leczenie objęte są ścieżką opieki koordynowanej.  

W materiałach umieszczonych w kursie znajdą Państwo najważniejsze aspekty diagnostyki oraz terapii chorób układu oddechowego z uwzględnieniem możliwości wykorzystania opieki koordynowanej. Opisują one postępowanie od podejrzenia, przez kryteria rozpoznania, aż po farmakoterapię w zaostrzeniach tych schorzeń.   

Kurs Opieka koordynowana w pulmonologii i alergologii to ponad 10 godzin niezwykle przydatnych wykładów prowadzonych przez specjalistów w dziedzinach medycyny rodzinnej, alergologii i pulmonologii.

W ramach szkolenia omówione zostaną poniższe tematy:

Udostępnione zostaną również materiały poświęcone edukacji chorych, które będą wsparciem w trakcie tworzenia planów postępowania dla pacjentów zarówno w trakcie leczenia przewlekłego, jak i podczas wystąpienia zaostrzeń.   

W ramach kursu wykładowcy omówią przypadki kliniczne, które pozwolą w sposób praktyczny pokazać schemat postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, dostępnego w ramach opieki koordynowanej.

Dodatkowo udostępnione zostaną materiały edukacyjne dotyczące badania spirometrycznego, obejmujące podstawy praktyczne w zakresie kierowania, przygotowania do badania oraz interpretacji wyniku spirometrii i spirometrii z próbą rozkurczową.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kursie!
Więcej informacji już wkrótce.

Kurs powstał dzięki wsparciu:

AstraZeneca-logo-1024x338-1

Projekt edukacyjny pod patronatem:

Dodaj komentarz