Webinar: Miejsce diklofenaku pośród leków z I szczebla drabiny analgetycznej - 18.06.2024 r. godz. 19:00

Kardiolinia – Centrum Edukacji i Wsparcia Pacjenta z Niewydolnością Serca

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż 20 maja b.r. odbyła się inauguracja Centrum Edukacji i Wsparcia Pacjenta z Niewydolnością Serca „Kardiolinia”, które powstało z inicjatywy Asocjacji Niewydolności Serca PTK.

Kardiolinia.pl to platforma edukacyjna, która zapewnia przestrzeń dla Pacjentów i ich Bliskich/Opiekunów, gdzie w przypadku pytań, wątpliwości (np. po zakończonej hospitalizacji, dla osób z niedawno rozpoznaną niewydolnością serca) będą mogli porozmawiać z Edukatorem – Pielęgniarką Niewydolności Serca.

Pierwsze 60 dni po wyjściu ze szpitala chorego ma kluczowe znaczenie, bowiem wtedy najczęściej dochodzi do zaostrzenia choroby i konieczności ponownego pobytu w szpitalu. Dlatego umiejętność samoopieki, monitorowania objawów i modyfikacji np. leczenia diuretycznego, jest niezbędna, aby pacjent mógł czuć się bezpiecznie i uzyskał maksymalne korzyści z terapii, w postaci poprawy ogólnej wydolności organizmu, lepszego samopoczucia i poprawy rokowań (lepsza jakość i dłuższe życie).

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z projektem oraz przekazywania informacji o wsparciu edukacyjnym Państwa pacjentom.

Dodaj komentarz

Przewlekła chroba nerek

Kurs dla lekarzy POZ

Dołącz do PTMR

Zapraszamy do dołączenia do PTMR, udziału w pracach Sekcji, uczestnictwa w szkoleniach, w tym online.