Webinar: Zapobieganie zakażeniom RSV - 25.06.2024 r. godz. 19:00

I Pomorskie Forum dla Otyłości

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że otyłość jest jednym z najważniejszych wyzwań dla współczesnej medycyny. Dotychczasowa strategia „mniej jeść, więcej się ruszać” nie wystarczy. Najwyższa pora aby środowisko medyczne mówiło jednym głosem, że otyłość nie jest jedynie problemem kosmetycznym, ale powinna być traktowana jako groźna choroba, która wymaga kompleksowej diagnostyki i przewlekłego leczenia.

Po latach oczekiwań, możemy powiedzieć, że wreszcie mamy możliwości skutecznej farmakoterapii otyłości. Farmakoterapii, która oprócz redukcji masy ciała, przynosi szereg dodatkowych korzyści, m.in. poprzez redukcję ryzyka sercowo-naczyniowego.

I Pomorskie Forum dla Otyłości jest pierwszą tego rodzaju interdyscyplinarną konferencję w Polsce Północnej. Dołożymy wszelkich starań aby w sposób interaktywny, między innymi w oparciu o analizę przypadków klinicznych i rozwianie mitów narosłych wokół otyłości, przybliżyć Państwu standardy diagnostyki i nowoczesne metody skutecznego leczenia choroby otyłościowej.

Do zobaczenia w Gdańsku!

Dodaj komentarz

Przewlekła chroba nerek

Kurs dla lekarzy POZ

Dołącz do PTMR

Zapraszamy do dołączenia do PTMR, udziału w pracach Sekcji, uczestnictwa w szkoleniach, w tym online.