EKG dla lekarza rodzinnego. Atlas

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Członkowie Sekcji Elektrokardiografii Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej opracowali podręcznik „EKG dla lekarza rodzinnego. Atlas”.

Lekarze pracujący w POZ często mają do czynienia z pacjentami skarżącymi się na dolegliwości sercowe stanowiące zagrożenie dla zdrowia i życia. Jednym z niezbędnych elementów od oceny ich stanu zdrowia jest prawidłowa interpretacja zapisu EKG.

Fundacja Pro Medico wydała książkę „EKG dla lekarza rodzinnego. Atlas”. Autorami publikacji są dr n. med. Ireneusz Szymczyk, konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny rodzinnej (woj. śląskie) i dr Błażej Kusz, specjalista kardiologii, przewodniczący Sekcji Elektrokardiografii PTMR.

Jej celem jest ułatwienie interpretacji elektrokardiogramu lekarzowi pracującemu w placówce POZ. W Atlasie znalazły się elektrokardiogramy zarejestrowane w ciągu kilkunastu lat w dwóch praktykach lekarza rodzinnego.

Podręcznik przedstawia 100 różnych zapisów EKG i wyjaśnia, jak krok po kroku, odczytywać i interpretować krzywe.

Zakup książki jest dostępny za pośrednictwem strony internetowej Fundacji Pro Medico prowadzonej przez Śląską Izbę Lekarską.

Członkowie Sekcji Elektrokardiografii PTMR po raz kolejny popisali się kreatywnością, przygotowując materiał wideo promujący wydaną książkę.

Zachęcamy do zapoznania się za nagraniem!

Wszystkie osoby zainteresowane jakąkolwiek współpracą zachęcamy do kontaktu mailowego na niżej podany adres.

Adres e-mail sekcji: sekcjaekg@gmail.com

Zapraszamy do odwiedzenia strony sekcji, gdzie uzyskają Państwo informacje także o innych sekcjach Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Dodaj komentarz