DERMABUS – Częstochowa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Pragniemy poinformować, że już 5 sierpnia 2023 r. DERMABUS zawita do Częstochowy. W mobilnym gabinecie dermatologicznym osoby z łuszczycą będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnej diagnostyki.

DERMABUS dotrze do miejsc, w których dostęp do dermatologa jest utrudniony lub niemożliwy. W ramach akcji specjalista dermatolog przebada pacjentów pod kątem łuszczycy, a w mobilnym punkcie infolinii PSOs łuszczyca, chętni otrzymają informacje o ośrodkach, wsparcie i edukację na temat leczenia i profilaktyki łuszczycy.

Organizatorem projektu jest AMICUS Fundacja Łuszczycy i ŁZS, która w pierwszym etapie akcji wraz z Firmami wspierającymi planuje odwiedzić osiem miast: Tarnów, Rybnik, Wałbrzych, Częstochowa, Włocławek, Gorzów, Słupsk i Radom.

Kolejnym z miast, w których pojawi się DERMABUS jest Częstochowa. 5 sierpnia 2023r. w godzinach od 10.00 – 18.00, mobilny punkt zostanie zlokalizowany przy ul. Jana Kilińskiego 8 – na terenie Rzymskokatolickiej Parafii pw. Świętego Jakuba Apostoła. 

Osoby, u których zostanie potwierdzona diagnoza łuszczycy, uzyskają potrzebne informacje i zostaną pokierowane do ośrodków referencyjnych leczących tę chorobę.

Łuszczyca jest zapalną chorobą o podłożu immunologicznym i genetycznym. 

Zmiany skórne wyglądające jak czerwone plamy pokryte białoszarą łuską, zaczerwienienie, pieczenie, świąd, pękanie skóry i jej krwawienie, a także ból, to objawy łuszczycy. Łuszczyca to choroba której częściej  towarzyszą zmiany w układzie sercowo-naczyniowy, otyłość, cukrzyca, stłuszczenie wątroby, łuszczycowe zapalenie stawów i depresja. Ważna jest diagnoza na wczesnym etapie choroby i podjęcie skutecznego leczenia, które w tej chwili daje szansę na całkowite ustąpienie.

Jak skorzystać?

Konsultacje w ramach projektu DERMABUS realizowane są bezpłatnie przez lekarza dermatologa, a osoby zainteresowane kwalifikowane będą na konsultacje przez wolontariuszy Fundacji AMICUS w dniu akcji. Więcej informacji na temat terminów kolejnych wyjazdów DERMABUSA uzyskać można na stronie www.dermabus.pl

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Przewlekła chroba nerek

Kurs dla lekarzy POZ

Dołącz do PTMR

Zapraszamy do dołączenia do PTMR, udziału w pracach Sekcji, uczestnictwa w szkoleniach, w tym online.