DERMABUS – Częstochowa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Pragniemy poinformować, że już 5 sierpnia 2023 r. DERMABUS zawita do Częstochowy. W mobilnym gabinecie dermatologicznym osoby z łuszczycą będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnej diagnostyki.

DERMABUS dotrze do miejsc, w których dostęp do dermatologa jest utrudniony lub niemożliwy. W ramach akcji specjalista dermatolog przebada pacjentów pod kątem łuszczycy, a w mobilnym punkcie infolinii PSOs łuszczyca, chętni otrzymają informacje o ośrodkach, wsparcie i edukację na temat leczenia i profilaktyki łuszczycy.

Organizatorem projektu jest AMICUS Fundacja Łuszczycy i ŁZS, która w pierwszym etapie akcji wraz z Firmami wspierającymi planuje odwiedzić osiem miast: Tarnów, Rybnik, Wałbrzych, Częstochowa, Włocławek, Gorzów, Słupsk i Radom.

Kolejnym z miast, w których pojawi się DERMABUS jest Częstochowa. 5 sierpnia 2023r. w godzinach od 10.00 – 18.00, mobilny punkt zostanie zlokalizowany przy ul. Jana Kilińskiego 8 – na terenie Rzymskokatolickiej Parafii pw. Świętego Jakuba Apostoła. 

Osoby, u których zostanie potwierdzona diagnoza łuszczycy, uzyskają potrzebne informacje i zostaną pokierowane do ośrodków referencyjnych leczących tę chorobę.

Łuszczyca jest zapalną chorobą o podłożu immunologicznym i genetycznym. 

Zmiany skórne wyglądające jak czerwone plamy pokryte białoszarą łuską, zaczerwienienie, pieczenie, świąd, pękanie skóry i jej krwawienie, a także ból, to objawy łuszczycy. Łuszczyca to choroba której częściej  towarzyszą zmiany w układzie sercowo-naczyniowy, otyłość, cukrzyca, stłuszczenie wątroby, łuszczycowe zapalenie stawów i depresja. Ważna jest diagnoza na wczesnym etapie choroby i podjęcie skutecznego leczenia, które w tej chwili daje szansę na całkowite ustąpienie.

Jak skorzystać?

Konsultacje w ramach projektu DERMABUS realizowane są bezpłatnie przez lekarza dermatologa, a osoby zainteresowane kwalifikowane będą na konsultacje przez wolontariuszy Fundacji AMICUS w dniu akcji. Więcej informacji na temat terminów kolejnych wyjazdów DERMABUSA uzyskać można na stronie www.dermabus.pl

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz