Centrum Kryzysowe – pomoc dla pacjentów onkologicznych i bliskich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W związku ze stale zwiększającą się liczbą pacjentów onkologicznych, pragniemy przedstawić Państwu portal Centrum Kryzysowe, które wspiera pacjentów z chorobą nowotworową.

Centrum Kryzysowe to platforma internetowa, która wspiera pacjentów onkologicznych i ich bliskich podczas diagnozy i leczenia.

W tej chwili na platformie można znaleźć rzetelne i wiarygodne informacje dotyczące 3 chorób – raka piersi, płuca oraz jajnika. Dlaczego akurat te? Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym wśród kobiet. Rak płuca – najczęściej diagnozowanym u mężczyzn. Natomiast rak jajnika bardzo podstępnym, bo długo nie dającym żadnych niepokojących objawów, a przez to diagnozowanym w zaawansowanym stadium.

Na stronie Centrum Kryzysowe można znaleźć praktyczne informacje dotyczące:

  • diagnostyki nowotworu – jakie objawy powinny zaniepokoić, jakie badania trzeba wykonać, które zleci lekarz;
  • leczenia nowotworu – w zależności od podtypu i stopnia zaawansowania – od czego zaczyna się leczenia, jakie są poszczególne etapy oraz stosowane leki;
  • ośrodków onkologicznych – na stronie znajduje się mapa z listą ośrodków, które specjalizują się w leczeniu danego typu raka. To bardzo ważne, aby trafić tam, gdzie jest odpowiednie zaplecze diagnostyczne, a personel medyczny ma największe doświadczenie. Można wyszukać placówki np. po liczbie wykonywanych operacji.

Centrum Kryzysowe jest na bieżąco aktualizowane, aby informacje były zgodne z najnowszą wiedzą medyczną. W tym roku na stronie internetowej pojawią się informacje o 3 kolejnych nowotworach – raku jelita grubego, raku skóry i nowotworach hematoonkologicznych.

Platformę internetową uruchomiło stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Centrum Kryzysowe prowadzi także dedykowaną infolinię pod numerem telefonu 22 105 55 30, gdzie pacjenci mogą otrzymać pomoc i wsparcie. Można z niej korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 17:00-19:00. Osoby obsługujące infolinię posiadają odpowiednie przygotowanie psychologiczne.

Polecamy zapoznać się z nagraniem przygotowanym przez Centrum Kryzysowe, w którym przedstawicielki stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny przybliżają działanie portalu.

Jako źródło rzetelnej wiedzy w zakresie chorób nowotworowych, portal Centrum Kryzysowe stanowi ogromne wsparcie dla Państwa pacjentów potrzebujących pomocy w tym zakresie. Z tego powodu uważamy za słuszne, aby rozpowszechniać informacje o platformie wśród lekarzy oraz przede wszystkim pacjentów.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z portalu!

Dodaj komentarz