Webinar: Miejsce diklofenaku pośród leków z I szczebla drabiny analgetycznej - 18.06.2024 r. godz. 19:00

Webinar: Kardiodiabetologia- leczenie cukrzycy typ 2 w świetle wytycznych diabetologicznych i kardiologicznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zapraszamy do udziału w webinarze w dniu 29.08.2023 r. o godz. 19:30 „Kardiodiabetologia- leczenie cukrzycy typ 2 w świetle wytycznych diabetologicznych i kardiologicznych”, który poprowadzi prof. dr hab. n. med. Marek Postuła.

Problem wielochorobowości pacjentów kardiologicznych stanowi codzienne wyzwanie w praktyce nie tylko kardiologa, ale również lekarza rodzinnego. Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp farmakoterapii cukrzycy, a wiele leków dodatkowo poprawia rokowanie sercowo-naczyniowe. Jednocześnie zaowocowało to nowymi zaleceniami zarówno diabetologicznymi jak i kardiologicznymi, które zmieniły nasze postrzeganie leczenia pacjentów z cukrzycą typu 2. Celem terapeutycznym jest już nie tylko kontrola glikemii, ale rownież poprawa rokowania sercowo-naczyniowego. 

Webinar odbędzie się 29. sierpnia 2023 r. o godz. 19:30. Zachęcamy do zarejestrowania się do szkolenia poprzez poniższy link.

W trakcie wykładu dowiemy się również jakie nowości pojawiły się w wytycznych ESC dotyczących kardiodiabetologili, które zostaną opublikowane podczas Kongresu ESC w Amsterdamie w dniach 25-28.08.2023. 

Organiztorem wydarzenia jest Grupa Neuca.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Przewlekła chroba nerek

Kurs dla lekarzy POZ

Dołącz do PTMR

Zapraszamy do dołączenia do PTMR, udziału w pracach Sekcji, uczestnictwa w szkoleniach, w tym online.