Webinar: Medycyna podróży a szczepienia - 23.05.2024 r. godz. 19:00

Nagranie webinaru: Bezsenność w praktyce lekarza POZ. Bezsenność jako problem społeczny/choroba cywilizacyjna.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru rozpoczynającego projekt edukacyjny PTMR oraz kurs online poświęcony leczeniu bezsenności w praktyce lekarza POZ.

Bezsenność to złożony problem kliniczny obejmujący zaburzenia snu różnego rodzaju, które w konsekwencji mogą prowadzić do zaburzeń funkcjonowania także w ciągu dnia, m.in.: zaburzeń koncentracji i pogorszenia funkcji poznawczych, senności i zmęczenia, drażliwości, czy zaburzeń funkcjonowania społecznego, a także problemów behawioralnych.

W związku z narastającą skalą problemu, ogromną liczbą pacjentów zgłaszających się do POZ z bezsennością oraz potencjalnie dużą grupą osób z chorobami przewlekłymi i zaburzeniami psychicznymi, u których także prawdopodobne jest wystąpienie zaburzeń snu, konieczne jest prowadzenie działań edukacyjnych w tym zakresie.

Spotkanie inauguracyjne poprowadzili dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW oraz prof. dr hab. n. med. Adam Wichniak.

 

Nagranie dostępne tylko dla zalogowanych uczestników posiadających zweryfikowany numer PWZ.

 

Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej przygotowało kurs, w którym omówiono najważniejsze zagadnienia związane z diagnostyką i leczenia bezsenności w warunkach gabinetu lekarza POZ. W naszym kursie omówiliśmy istotne czynniki ryzyka i przyczyny bezsenności, aby pomóc lekarzom rodzinnym w identyfikacji i leczeniu pacjentów z tym problemem. Dzięki naszemu kursowi jego uczestnicy będą mieli możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, które pozwolą im skuteczniej leczyć pacjentów z bezsennością, poprawić ich jakość życia i uniknąć poważniejszych konsekwencji zdrowotnych.

Kliknij, aby zapisać się na listę zainteresowanych Kursem

Podczas kursu będzie możliwość zapoznania się z różnymi metodami leczenia bezsenności, uwzględniającymi farmakologię oraz postępowanie niefarmakologiczne. W szczegółowy sposób omówione zostały leki, które stosuje się w celu pomocy pacjentom z bezsennością, wraz z ich zaletami, ograniczeniami i działaniami niepożądanymi. Wiele uwagi poświęcono także metodom niefarmakologicznym, m.in. relaksacji czy terapii behawioralno-poznawczej.

Do udziału w kursie zostali zaproszeni specjaliści w dziedzinach psychiatrii, neurologii i psychologii, których wiedza i doświadczenie w zakresie zaburzeń snu stanowi nieocenioną wartość w przygotowanym szkoleniu.

 

 

Przewlekła chroba nerek

Kurs dla lekarzy POZ

Dołącz do PTMR

Zapraszamy do dołączenia do PTMR, udziału w pracach Sekcji, uczestnictwa w szkoleniach, w tym online.