Nagranie webinaru: Komunikacja z pacjentem – jak rozmawiać o szczepieniach ochronnych?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do obejrzenia nagrania webinaru z cyklu “Wtorkowe Wieczory Wakcynologiczne (WWW)”, którego tematem przewodnim była „Komunikacja z pacjentem - jak rozmawiać o szczepieniach ochronnych?”.

W dobie rosnącej liczby informacji i narastającej dezinformacji na temat szczepień, prawidłowa i skuteczna komunikacja z pacjentami staje się kluczem do budowania zaufania i promowania zdrowia publicznego.

Tematy, które zostały poruszone podczas webinaru:

  • „Kryzys autorytetów – czy i jak dotyczy szczepień"

W obecnych czasach obserwujemy kryzys zaufania do autorytetów w wielu dziedzinach życia, w tym także w sferze medycyny i zdrowia publicznego. Szczepienia, będące jednym z największych osiągnięć medycyny, stały się przedmiotem kontrowersji i dyskusji, często podsycanych przez nieuzasadnione obawy i dezinformację. Nasz wykład miał na celu zgłębienie tego zjawiska, analizując jego przyczyny, konsekwencje oraz poszukując metod radzenia sobie z tym wyzwaniem.

  • "Czy i jak rozmawiać z pacjentami o szczepieniach – przykłady praktyczne w aspekcie codziennej praktyki"

Szczepienia to jeden z głównych tematów w dziedzinie zdrowia publicznego. Celem tego wykładu było dostarczenie praktycznych narzędzi i metod, które pomogą specjalistom opieki zdrowotnej w efektywnej komunikacji na temat szczepień z pacjentami.

Prowadzący:

  • Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Aneta Nitsch-Osuch, Warszawski Uniwersytet Medyczny
  • Dr n. społ. Antonina Doroszewska, Warszawski Uniwersytet Medyczny

 

Nagranie dostępne tylko dla zalogowanych uczestników.

 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 220110-SANOFI-LOGO-CMYK-1024x472.jpg

Partnerem wydarzenia jest firma Sanofi