Webinar: Kompetencje miękkie w Twoim POZ. Czy warto i jak zacząć? 03.06.2024 r. godz. 18:00

Nagranie webinaru: FreeStyle Libre 2 – Nowoczesne monitorowanie glikemii w praktyce lekarza POZ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w webinarze, w trakcie którego zaproszeni Eksperci przybliżą korzyści wynikające ze stosowania systemu FreeStyle Libre 2 u pacjentów z cukrzycą i odpowiedzą na pytania dotyczące rozpoczynania i kontynuacji refundacji. Wydarzenie odbędzie się 20. czerwca o godz. 19:30.

Sensor FreeStyle Libre 2

FreeStyle Libre 2 to nowoczesny system do ciągłego monitorowania stężenia glukozy metodą skanowania, który zapewnia łatwy wgląd w pełny obraz zmian glikemii pacjentów, umożliwiając podejmowanie lepszych decyzji terapeutycznych.

System FreeStyle Libre 2 dokonuje pomiarów stężenia glukozy w płynie śródtkankowym co minutę. Dzięki połączeniu bluetooth umożliwia pacjentowi otrzymywanie na smartfon z zainstalowaną dedykowaną aplikacją alarmów dźwiękowych lub poprzez wibrację o zbyt niskim lub zbyt wysokim stężeniu glukozy.

Sensor pozwala także ocenić kierunek i tempo zmian stężenia glukozy w ciągu najbliższego okresu, co znacząco ułatwia pacjentom zrozumienie zmian glikemii zachodzących pod wpływem stosowanego leczenia, aktywności lub posiłku, a przede wszystkim, na dostosowanie swojego postępowania tak, aby uniknąć nieprawidłowych wartości. Pozwala także oceniać zmiany stężenia glukozy w przeszłości. Wszystkie te informacje dostępne są bez konieczności nakłuwania palca.

System FreeStyle Libre 2 oferuje dodatkowe korzyści dla osób chorych na cukrzycę, dając im możliwość korzystania z alarmów. Jest to wielka zaleta dla osób z cukrzycą, szczególnie dzieci lub osób o podwyższonym ryzyku hipoglikemii. Od 1 stycznia 2023 r. system FreeStyle Libre 2 został objęty rozszerzoną refundacją. 

Kliknij, aby przeczytać więcej o refundacji systemu

Webinar: FreeStyle Libre 2 - Nowoczesne monitorowanie glikemii w praktyce lekarza POZ

Podczas wydarzenia zostaną poruszone kwestie dotyczące korzyści wynikających ze stosowania systemu FreeStyle Libre 2. Co o systemie FreeStyle Libre 2 powinien wiedzieć każdy lekarz POZ? Jak wystawić zlecenie i jakie grupy pacjentów objęte są refundacją? O tym i o innych praktycznych wskazówkach dotyczących stosowania FreeStyle Libre 2 opowiedzą prelegenci:

  • dr hab. n med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej,
  • prof. Tomasz Klupa – specjalista diabetolog.

Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniu!

 

Wyłączny partner projektu:

FreeStyle Libre 2 system monitorowania glikemii flash (czujnik), wyrób medyczny używany wraz ze zgodnym czytnikiem lub aplikacją do monitorowania poziomu glukozy w płynie śródtkankowym u osób z cukrzycą i zaprojektowany, aby zastąpić oznaczanie stężenia glukozy we krwi w samodzielnym kontrolowaniu cukrzycy, w tym w dawkowaniu insuliny. Obudowa czujnika, FreeStyle, Libre oraz powiązane z nimi znaki są własnością firmy Abbott.

Materiał dla profesjonalistów © 2023 Abbott. ADC-77211 v1.0