Nagranie webinaru: Epidemiologia chorób nowotworowych związanych z HPV

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru "Epidemiologia chorób nowotworowych związanych z HPV. Zrozumienie problemu raka szyjki macicy i innych nowotworów HPV - zależnych w celu zbudowania potrzeby rekomendowania szczepień".

Zakażenia HPV należą do najczęstszych infekcji narządów płciowych, które w większości przypadków przebiegają bezobjawowo i ulegają samoistnej regresji. Jednak u niektórych zakażonych może dojść do zmian chorobowych, w tym zmian nowotworowych.

Webinar ten skupił się na epidemiologii i wpływie wirusa ludzkiego brodawczaka na rozwój nowotworów, ze szczególnym uwzględnieniem raka szyjki macicy. Prezentowane zostały najnowsze dane dotyczące częstości występowania nowotworów związanych z HPV, jak również omówione zostały mechanizmy, przez które wirus przyczynia się do rozwoju nowotworów.

Szczególny nacisk położony został na zrozumienie problemu raka szyjki macicy i innych nowotworów zależnych od HPV, w celu podkreślenia znaczenia profilaktyki i rekomendowania szczepień przeciwko HPV. Webinar miał na celu edukację medyczną oraz zachęcenie do aktywnego udziału w zapobieganiu i leczeniu tych poważnych schorzeń.

Prowadzący:

  • Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Aneta Nitsch-Osuch, Warszawski Uniwersytet Medyczny
  • Prof. dr hab. n. med.Piotr Sieroszewski, prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników

Nagranie dostępne tylko dla zalogowanych uczestników.

 

Działania edukacyjne realizowane dzięki wsparciu  w ramach grantu edukacyjnego udzielonego przez GSK.