Webinar: Miejsce diklofenaku pośród leków z I szczebla drabiny analgetycznej - 18.06.2024 r. godz. 19:00

Cykl webinarów: Problemy neurologiczne w POZ cz. 1

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej zaprasza lekarzy na pierwszy webinar z cyklu: Problemy neurologiczne w POZ.
W tej części dr n. med. Małgorzata Dec-Ćwiek opowie o zastosowaniu toksyny botulinowej. Temat wykładu: Toksyna botulinowa w praktyce lekarza rodzinnego

Webinar odbędzie się w poniedziałek 18.05.2020 r. o godzinie 19:30.

Partnerem edukacyjnym webinaru jest firma Merz
Merz
Małgorzata Dec-Ćwiek dr n. med. Małgorzata Dec-Ćwiek
Specjalista neurolog, w trakcie specjalizacji w dziedzinie rehabilitacji medycznej. Wieloletni asystent Kliniki i Katedry Neurologii, Collegium Medicum UJ, w Krakowie. Szkolenie specjalizacyjne z zakresu neurologii odbywała w Klinice i Katedrze Neurologii, Collegium Medicum UJ w Krakowie, gdzie aktualnie pracuje. W 2012 r. obroniła doktorat na podstawie pracy pt.: „Zaburzenia ruchów szybkich gałek ocznych w chorobie Parkinsona i ich zmiana pod wpływem leczenia lewodopą oraz pod wpływem, głębokiej stymulacji mózgu”. Odbyła staż naukowo-kliniczny w Klinice Neurologii w Kilonii, w Niemczech oraz w Centrum Leczenia Chorób Układu Pozapiramidowego w Klinice Neurologii Uniwersytetu w Londynie.
Głównym obszarem zainteresowań i pracy klinicznej są szeroko rozumiane choroby neurozwyrodnieniowe mózgu. Specjalizuje się w leczeniu toksyną botulinową z różnych wskazań tj. dystonia (w tym dystonia krtaniowa, kurcz pisarski), tiki, spastyczność, nadpotliwość, migrena przewlekła, neuralgia.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych oraz Międzynarodowego Towarzystwa Chorób Ruchu (ang. The Movement Disorder Society). Prowadzi Poradnię Chorób Układu Pozapiramidowego oraz Przykliniczną Poradnię Leczenia Toksyną Botulinową w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Od wielu lat organizuje kursy szkoleniowe z tematyki leczenia toksyną botulinową w różnych wskazaniach medycznych.

Zapraszamy również na stronę PTMR poświęconą webinarom.

Przewlekła chroba nerek

Kurs dla lekarzy POZ

Dołącz do PTMR

Zapraszamy do dołączenia do PTMR, udziału w pracach Sekcji, uczestnictwa w szkoleniach, w tym online.