Webinar: Kompetencje miękkie w Twoim POZ. Czy warto i jak zacząć? 03.06.2024 r. godz. 18:00

Polskie Towarzystwo Fitoterapii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Z początkiem bieżącego roku zostało powołane stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Fitoterapii. PTFit jest organizacją interdyscyplinarną, zrzeszającą wszystkich zainteresowanych zagadnieniami dotyczącymi leków roślinnych, w tym przede wszystkim lekarzy oraz farmaceutów.

Misją Towarzystwa jest:

  • pogłębianie wiedzy, podnoszenie poziomu naukowego i kwalifikacji zawodowych oraz doskonalenie umiejętności lekarzy i farmaceutów oraz innych Członków Towarzystwa;
  • inicjowanie, realizacja i w miarę możliwości subwencjonowanie badań naukowych w zakresie diagnostyki i  leczenia chorób w których stosowane są leki roślinne i preparaty zawierające substancje lub przetwory roślinne;
  • rozwój i promocja fitoterapii w kraju i za granicą;
  • nagradzanie osiągnięć w dziedzinie fitoterapii na polu naukowym, edukacyjnym oraz diagnostyczno-terapeutycznym.

Prezesem Polskiego Towarzystwa Fitoterapii jest dr hab. n. med. Zbigniew Doniec, a w skład zarządu wchodzi także Prezes PTMR dr hab. n med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof UMW.

Podczas tegorocznego XI Kongresu Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej PTFit poprowadziło sesję „Fitoterapia w praktyce lekarza rodzinnego”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem obecnych słuchaczy.

Sesję z udziałem PTFit odbywają się także podczas tegorocznego jesiennego cyklu konferencji Forum Lekarza Praktyka. W trakcie wydarzeń dr n. med. Dagmara Pokorna-Kałwak przedstawia wykład dotyczący fitoterapii w chorobach układu oddechowego.

Cieszymy się z nawiązanej współpracy i głęboko wierzymy w dalszy rozwój Polskiego Towarzystwa Fitoterapii i szerzenia wiedzy dotyczącej zastosowania leków roślinnych w praktyce.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z działalnością Towarzystwa.