Nowa Sekcja Elektrokardiografii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zapraszamy do udziału w pracy nowej sekcji Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej: Sekcji Elektrokardiografii!

Misją Sekcji Elektrokardiografii jest rozpowszechnianie wiedzy na temat prawidłowej analizy zapisów EKG oraz pomoc w interpretacji krzywych budzących wątpliwości.

Do głównych zadań Sekcji będzie należało:

  • przeprowadzanie wykładów (część teoretyczna), jak i organizowanie warsztatów (część praktyczna) w trybie stacjonarnym;
  • udostępnianie materiałów edukacyjnych w formie online;
  • odpowiadanie na przesłane maile zawierające skany/zdjęcia niejednoznacznych zapisów EKG i pomaganie w ich analizie.
Na zdjęciu członkowie Sekcji Elektrokardiografii PTMR.

Przewodniczącym sekcji został dr n. med. Błażej Kusz, specjalista w dziedzinie kardiologii.

Do powstania sekcji i jej pierwszych działań edukacyjnych przyczynili się także pozostali członkowie: lek. Aleksandra Janczewska oraz dr n. med. Ireneusz Szymczyk, specjaliści medycyny rodzinnej.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem, w której członkowie Sekcji EKG przybliżą Państwu cele w zakresie swojej działalności i prowadzenia edukacji.

Uwaga!
W grudniu b.r. ukaże się „Atlas EKG dla lekarza rodzinnego” autorstwa członków sekcji. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nim, ponieważ będzie on zawierał 100 przykładów ze szczegółową analizą krok po kroku, co głęboko wierzymy, przełoży się na poprawę skuteczności oceny tych badań.

Wszystkie osoby zainteresowane jakąkolwiek współpracą zachęcamy do kontaktu mailowego na niżej podany adres.

Adres e-mail sekcji: sekcjaekg@gmail.com


Do sekcji można dołączyć już na etapie składania deklaracji członkowskiej poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu.

  1. Obecni członkowie PTMR mogą dołączyć poprzez wysłanie wiadomości e-mail.
  2. Można dołączyć także łatwiej: poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola w zakładce „Moje kontodostępnej po zalogowaniu na naszej stronie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony sekcji, gdzie uzyskają Państwo informacje także o innych sekcjach Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.