Webinar: Kompetencje miękkie w Twoim POZ. Czy warto i jak zacząć? 03.06.2024 r. godz. 18:00

Stanowisko w sprawie postępowania z pacjentami zakażonymi SARS-CoV-2

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Stanowisko konsultant krajowej

W zakładce COVID-19 oraz w zakładce Konsultant krajowa (Stanowiska i komunikaty) znajduje się stanowisko konsultant krajowej w dziedzinie medycyny rodzinnej. Dotyczy ono postępowania z Pacjentami zakażonymi SARS-CoV-2 w trakcie izolacji w warunkach domowych.

Dokument zawiera zebrane zasady opieki nad pacjentami pozostającymi w izolacji domowej. Podsumowuje kwestie organizacyjne, zawiera zasady konsultacji pacjentów oraz farmakoterapii. Nawiązuje przy tym do profilaktyki przeciwzakrzepowej oraz wskazań do hospitalizacji pacjentów.

Stanowisko konsultant krajowej

Powyżej dostępne jest do pobrania stanowisko Konsultant krajowej w sprawie postępowania z Pacjentami zakażonymi SARS-CoV-2

„COVID-19, choroba spowodowana infekcją SARS-CoV-2 w blisko 85% przebiega w sposób łagodny, nie wymagający hospitalizacji. Pacjent przebywając w izolacji domowej wymaga stałego monitorowania stanu zdrowia z uwagi na charakter choroby, w trakcie której może dojść do gwałtownego pogorszenia jego stanu, a także stopniowo narastającej niewydolności oddechowej będącej bezwzględnym wskazaniem do hospitalizacji.”

Przeczytaj także:

Nowy konsultant krajowy ds. medycyny rodzinnej

Dodaj komentarz