Webinar: Zapobieganie zakażeniom RSV - 25.06.2024 r. godz. 19:00

Sekcja Naukowa PTMR – publikacja

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jest nam niezmiernie miło poinformować o kolejnym sukcesie członków Sekcji Naukowej PTMR w postaci publikacji w czasopiśmie z IF!

W czasopiśmie Nutrients (IF = 5,9) ukazały się wyniki badania przeprowadzonego w ramach Sekcji Naukowej PTMR na grupie ponad 1100 osób. Publikacja pt. „Nieprawidłowe zachowania żywieniowe, uogólnione zaburzenie lękowe i stopień nasilenia depresji: badanie porównawcze pomiędzy dorosłymi kobietami z nadwagą, otyłością i prawidłową masą ciała” pokazuje m.in. powiązania pomiędzy czynnikami psychologicznymi a BMI. 

Badania wykazały nie tylko pozytywną korelację pomiędzy BMI a występowaniem objawów depresji i lęku uogólnionego. Zaobserwowano również związek pomiędzy farmakoterapią stosowaną w leczeniu otyłości, zarówno tak jak oczekiwano – w zakresie niekontrolowanego jedzenia i jedzenia emocjonalnego, ale także w zakresie powściągliwości poznawczej.

Autorom pracy serdecznie gratulujemy publikacji i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych współpracą w ramach Sekcji Naukowej PTMR do zgłaszania się do Przewodniczących – dr hab. n. med. Karoliny Kłoda i dr n. med. Mateusza Babickiego drogą mediów społecznościowych oraz do dołączenia do grupy na Facebook’u.

Dodaj komentarz

Przewlekła chroba nerek

Kurs dla lekarzy POZ

Dołącz do PTMR

Zapraszamy do dołączenia do PTMR, udziału w pracach Sekcji, uczestnictwa w szkoleniach, w tym online.