Webinar: Porada wstępna – jak wykorzystać świadczenia opieki koordynowanej do diagnostyki chorób przewlekłych?
- 23.04.2024 r. godz. 19:00

Profilaktyka w POZ – ebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Mamy ogromną przyjemność ogłosić wydanie naszego najnowszego ebooka, poświęconego dwóm programom profilaktycznym, które można realizować w Podstawowej Opiece Zdrowotnej.

Funkcja koordynatora w POZ pojawiła się w systemie opieki zdrowotnej stosunkowo niedawno. Początkowo w ramach wdrożenia opieki koordynowanej w placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej zaczął pojawiać się koordynator profilaktyki. W swoich działaniach skupia się on na promowaniu programów profilaktycznych oraz zapraszaniu pacjentów do ich realizacji. Jeśli placówka POZ prowadzi opiekę koordynowaną, koordynatorem profilaktyki jest koordynator opieki koordynowanej.

Zespół Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej oraz portalu koordynowana.pl przygotował dla Państwa e-book, który w szczegółowy sposób przybliża zagadnienia związane z profilaktyką w POZ.

Niniejszy miniporadnik skupia się na profilaktyce chorób układu krążenia oraz raka szyjki macicy i ma na celu wspomóc przychodnie, lekarzy, pielęgniarki oraz koordynatorów w efektywnej realizacji tychże programów.

Znajdą Państwo tam podstawowe informacje, takie jak:

  • czym jest profilaktyka Chorób Układu Krążenia (ChUK) oraz profilaktyka raka szyjki macicy,
  • którzy pacjenci kwalifikują się do opisywanych programów,
  • jak poruszać się po Systemie Informatycznym Monitorowania Pacjentów (SIMP),
  • przykładowe schematy organizacji pracy i rekrutacji pacjentów,
  • jak wystawić rachunek do NFZ (płatnika).

Jesteśmy przekonani, że nasz ebook stanowi cenne narzędzie dla wszystkich zainteresowanych skuteczną realizacją profilaktyki chorób układu krążenia i raka szyjki macicy w POZ. Mamy nadzieję, że zaprezentowane w nim informacje, wskazówki i praktyczne przykłady okażą się pomocne w codziennej pracy i przyczynią się do poprawy zdrowia pacjentów.

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją!

Dodaj komentarz