Webinar: Zapobieganie zakażeniom RSV - 25.06.2024 r. godz. 19:00

Cykl podcastów „Rozmowy o cukrzycy i nerkach” część 3

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zachęcamy serdecznie do odsłuchania trzeciej i ostatniej części naszego edukacyjnego podcastu zatytułowanego „Rozmowy o cukrzycy i nerkach”.

Cukrzyca i przewlekła choroba nerek to jedne z najczęstszych schorzeń, z którymi pacjenci zgłaszają się do gabinetu lekarza rodzinnego. Szacuje się, że nawet ponad 10% populacji jest obciążona tymi chorobami, przy czym wielu z pacjentów pozostaje bez postawionej diagnozy i odpowiedniego postępowania. 

Lekarze rodzinni odgrywają kluczową rolę w diagnostyce oraz leczeniu tych chorób. Mając na uwadze to oraz skalę problemu, Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej prowadzi szerokie działania edukacyjne w zakresie diabetologii i nefrologii.

Cykl podcastów “Rozmowy o cukrzycy i nerkach” ma na celu dostarczenie Państwu cennych informacji oraz narzędzi przydatnych w codziennej praktyce. Informacje zawarte w nagraniach zostały oparte o aktualną wiedzę medyczną i najnowsze osiągnięcia w dziedzinie cukrzycy i nefrologii, także z uwzględnieniem opieki koordynowanej.

Nagrania zostały przygotowane w formie rozmowy młodego lekarza rodzinnego – lek. Mateusza Babickiego oraz zaproszonych specjalistów w danej dziedzinie. W trakcie każdej rozmowy poruszone zostały najważniejsze kwestie dotyczące przewlekłej choroby nerek i cukrzycy typu 2, wczesnej diagnostyki i nowoczesnego leczenia, a także roli lekarza POZ oraz udziału pacjentów w terapii.

Do rozmów zaproszono znamienitych specjalistów w dziedzinie medycyny rodzinnej, nefrologii i diabetologii:

  • prof. Agnieszka Mastalerz-Migas – Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, Konsultant Krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej
  • prof. Magdalena Krajewska – Prezes Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego, Kierownik Katedry i Kliniki Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
  • prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz – Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
  • prof. Ryszard Gellert – Konsultant Krajowy w dziedzinie nefrologii, Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego
  • prof. Leszek Czupryniak – Kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

W trakcie krótkich, kilkuminutowych odcinków będą mieli Państwo okazję poznać perspektywę zarówno lekarza rodzinnego, jak i zaproszonego do rozmowy eksperta w danej dziedzinie.

Cały cykl składa się z trzech części, które zostały publikowane na naszej stronie internetowej. Każdy z odcinków koncentruje się na kluczowych aspektach związanych z cukrzycą i przewlekłą chorobą nerek, uwzględniając praktyczne informacje mające na celu wsparcie w postępowaniu w opiece nad pacjentami.

Zapraszamy serdecznie do odsłuchania już dostępnej na naszej stronie trzeciej i ostatniej części naszego podcastu!

Mamy nadzieję, że dzięki tak przygotowanym materiałom będziemy mogli przyczynić się do zwiększenia świadomości i wiedzy w zakresie tych chorób oraz wpłynąć na poprawę opieki i jakości życia naszych pacjentów.

Serdecznie zachęcamy do słuchania!

Partnerem projektu jest firma Bayer.

Dodaj komentarz

Przewlekła chroba nerek

Kurs dla lekarzy POZ

Dołącz do PTMR

Zapraszamy do dołączenia do PTMR, udziału w pracach Sekcji, uczestnictwa w szkoleniach, w tym online.