MENU
Kurs: Leczenie Bólu dla lekarzy rodzinnych – edycja I-X

Kurs: Leczenie Bólu dla lekarzy rodzinnych – edycja I-X

Z radością informujemy, że Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej kontynuuje współpracę z firmą G.L. Pharma, dzięki czemu możliwa jest realizacja kolejnej edycji Kursu Leczenia Bólu dla lekarzy rodzinnych. W XII edycji przeszkolonych zostanie 200 uczestników.

 

Do osób, którym udało się zapisać do XII edycji przesłane zostało mailowo specjalne powiadomienie. Kurs dla osób zapisanych dostępny będzie po wejściu w powyższy odnośnik.

 

Zachęcamy do zapisania się na listę zainteresowanych Kursem w celu wzięcia udziału w kolejnej edycji. Osoby zapisane na listę będą miały pierwszeństwo podczas kolejnych zapisów.

 

Kliknij, by zapisać się na listę zainteresowanych

 

Zapraszamy!

Naszym zadaniem jest dostarczenie Państwu, lekarzom rodzinnym, wiedzy w zakresie leczenia bólu, w tym w szczególności w zakresie stosowania leków opioidowych.

 

Sekcja Opieki Wspierającej i Leczenia Bólu PTMR, wspólnie z zaproszonymi specjalistami w zakresie leczenia bólu, przygotowała Kurs leczenia bólu dla lekarzy rodzinnych. Kompleksowo obejmuje on podstawowe zagadnienia związane z rozpoznawaniem i leczeniem bólu ostrego i przewlekłego w gabinecie lekarza rodzinnego. Stanowi podstawę niezbędną do przeprowadzenia skutecznej i prawidłowo dobranej interwencji medycznej.

 

Kurs jest dla uczestników bezpłatny dzięki współpracy z partnerem, firmą GL Pharma.

 

Leczysz pacjentów
z bólem ostrym?

Prowadzisz leczenie
chorych onkologicznie?

Masz praktyczne
wątpliwości?

 

Ból jest zjawiskiem uniwersalnym. Zarówno ostry, jak i przewlekły jest powodem zgłaszania się pacjentów do gabinetu lekarza rodzinnego. Zadaniem lekarza jest w tym wypadku skuteczna interwencja. Kurs pozwala lekarzom poprawić ich umiejętności w zakresie rozpoznawania i diagnozowania bólu, prowadzenia jego kontroli. Wreszcie daje praktyczne wskazówki i narzędzia w zakresie jego leczenia. Wszystko to z uwzględnieniem aktualnej wiedzy medycznej i bezpieczeństwa pacjenta.

 

Każdy moduł obejmuje materiały video (krótkie), podzielone materiałami edukacyjnymi w formie pisemnej, przykładami (case study + pytania ankietowe), a kończy się testem. Ukończenie modułu daje możliwość uzyskania dostępu do kolejnej części kursu. Uczestnicy otrzymają dostęp do dodatkowych przygotowanych materiałów.

 

Plan kursu:

  1.  Wstęp, powitanie uczestników kursu.
  2. Ból ostry i przewlekły. Aspekty praktyczne w POZ
  3. Zastosowanie NLPZ w gabinecie lekarza rodzinnego
  4. Stosowanie leków opioidowych w warunkach POZ
  5. Morfina – zasady stosowania w praktyce lekarza rodzinnego.
  6. Ból spowodowany nowotworem – postępowanie lekarza rodzinnego
  7. Ból neuropatyczny i ból trzewny – co można zrobić w podstawowej opiece zdrowotnej
  8. Szczególne sytuacje kliniczne w gabinecie POZ
  9. Koanalgetyki i postępowanie towarzyszące leczeniu bólu

 

Wyłączny Partner projektu