Światowy Dzień Lekarza Rodzinnego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Z okazji święta lekarzy rodzinnych PTMR składa Państwu najserdeczniejsze życzenia! Satysfakcji zawodowej, zdrowia i czasu zarówno dla Państwa najbliższych, jak i dla pacjentów. 

Historia dzisiejszego święta sięga 2010 roku. Decyzję o jego ustanowieniu podjęła WONCA – Światowa Organizacja Kolegiów i Stowarzyszeń Lekarzy Rodzinnych. Od tego czasu corocznie, właśnie 19 maja, obchodzimy dzień dbających na co dzień o nasze zdrowie. To szczególne święto jest okazją do podkreślenia niezwykle istotnej roli lekarzy rodzinnych w zapewnieniu kompleksowej, indywidualnej i ciągłej opieki zdrowotnej wszystkim pacjentom. Jest to również idealny moment dla podkreślenia postępu naukowego i sukcesów badawczych w medycynie rodzinnej.

Życzymy Wam z jednej strony dużo siły, z drugiej – wrażliwości, będącej nieodłącznym elementem tego pięknego zawodu, w centrum którego znajduje się człowiek i jego zdrowie. Wielu sukcesów, które są jednocześnie radością pacjentów, a także satysfakcji z wykonywania tej trudnej i niezwykle ważnej pracy. 19 maja jest okazją do przypomnienia, jak niezmiernie ważną rolę w całym systemie ochrony zdrowia odgrywa wiedza i doświadczenie lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. 

Takiej pasji do pracy, chęci stałego rozwoju, z jednoczesnym poszanowaniem własnego czasu wolnego wszystkim z Państwa, wszystkim nam, życzy PTMR.

Dodaj komentarz