Standard postępowania w cukrzycy w POZ z uwzględnieniem opieki koordynowanej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem przedstawiającym standard postępowania u pacjenta z cukrzycą w ramach POZ z uwzględnieniem opieki koordynowanej.

Ze względu na wprowadzenie opieki koordynowanej w POZ od 1.10.2022 roku zwiększył się zakres możliwość postępowania w niektórych chorobach. Jedną z nich jest cukrzyca, objęta diabetologiczną ścieżką opieki koordynowanej.

Standard postępowania w cukrzycy z uwzględnieniem opieki koordynowanej

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze standardem postępowania, będącym zbiorem najważniejszych informacji w zakresie rozpoznawania i leczenia cukrzycy w POZ. Wytyczne opracowała konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW.

Pełne wytyczne postępowania w przypadku pacjenta diabetologicznego

W poniższym artykule zebraliśmy dla Państwa rekomendacje wydane przez PTMR, KLRP oraz PTD, a także konsultantów krajowych w dziedzinie medycyny rodzinnej oraz diabetologii.


Wytyczne i rekomendacje PTMR

Na naszej stronie internetowej w zakładce „Konsultant krajowa” oraz „Rekomendacje PTMR” (DLA LEKARZY) znajdą Państwo najnowsze wytyczne, rekomendacje oraz stanowiska konsultantów krajowych w różnych dziedzinach. Dokumenty są opracowywane przez specjalistów, dzięki czemu stanowią zbiór najważniejszych i najbardziej aktualnych ścieżek diagnostyczno-terapeutycznych.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z umieszczonymi tam materiałami i do korzystania z powyższych w swojej codziennej praktyce.

Dodaj komentarz