Jak ugryźć terapię otyłości?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym kursie online na Forum dla Otyłości, który poświęcony jest rozpoznawaniu i skutecznemu leczeniu otyłości. Program kursu skupia się na przekazywaniu praktycznych umiejętności z zakresu opieki nad pacjentem z chorobą otyłościową.

Otyłość jest chorobą przewlekłą o złożonej etiologii, bez tendencji do samoustępowania, lecz z tendencją do nawrotów. Niewątpliwie na ryzyko rozwoju choroby otyłościowej istotnie wpływa nasze życie, ale wśród przyczyn otyłości należy zwrócić także uwagę na te czynniki, które predysponują do nadmiernej masy ciała, a zarazem nie zawsze są zależne od pacjenta. Należą do nich m.in. czynniki genetyczne i epigenetyczne, płodowe, hormonalne, a także psychologiczne.

Na Międzynarodowej Liście Chorób i Problemów Zdrowotnych Organizacji Zdrowia (WHO) znalazła się dopiero w 1966 r., oznaczona kodem E66. Bardzo szybko została uznana za chorobę cywilizacyjną – jedną z najgroźniejszych i niezwykle skomplikowanych, o czym świadczyć może rosnąca liczba osób z otyłością na całym świecie, która od 1975 r. wzrosła prawie trzykrotnie.

Z otyłością powiązanych jest ponad 200 różnych chorób, od nowotworów, przez choroby układu krążenia i schorzenia ortopedyczne, aż po cukrzycę. Otyłość niejednokrotnie jest ściśle powiązana z występowaniem hipercholesterolemii, bezdechu sennego, zaburzeń oddychania, chorób kości, ścięgien, mięśni, tkanki łącznej i skóry, a także – niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby (NAFLD).

Kurs oferowany przez firmę Novo Nordisk składa się z 9 modułów, które pomogą uczestnikom zgłębić aspekty związane z tym problemem zdrowotnym oraz zdobyć niezbędne kompetencje w obszarze diagnozy i terapii otyłości. 

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim filmikami, które w przystępny sposób wprowadzą Państwa w tematykę modułów kursu.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia i śledzenia na bieżąco informacji w naszych mediach społecznościowych!

Właścicielem materiału jest Novo Nordisk.

Dodaj komentarz