Cykl podcastów „Rozmowy o cukrzycy i nerkach”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowym cyklem podcastów edukacyjnych pt. “Rozmowy o cukrzycy i nerkach”.

Cukrzyca i przewlekła choroba nerek to jedne z najczęstszych schorzeń, z którymi pacjenci zgłaszają się do gabinetu lekarza rodzinnego. Szacuje się, że nawet ponad 10% populacji jest obciążona tymi chorobami, przy czym wielu z pacjentów pozostaje bez postawionej diagnozy i odpowiedniego postępowania. 

Lekarze rodzinni odgrywają kluczową rolę w diagnostyce oraz leczeniu tych chorób. Mając na uwadze to oraz skalę problemu, Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej prowadzi szerokie działania edukacyjne w zakresie diabetologii i nefrologii.

Cykl podcastów “Rozmowy o cukrzycy i nerkach” ma na celu dostarczenie Państwu cennych informacji oraz narzędzi przydatnych w codziennej praktyce. Informacje zawarte w nagraniach zostały oparte o aktualną wiedzę medyczną i najnowsze osiągnięcia w dziedzinie cukrzycy i nefrologii, także z uwzględnieniem opieki koordynowanej.

Nagrania zostały przygotowane w formie rozmowy młodego lekarza rodzinnego – lek. Mateusza Babickiego oraz zaproszonych specjalistów w danej dziedzinie. W trakcie każdej rozmowy poruszone zostały najważniejsze kwestie dotyczące przewlekłej choroby nerek i cukrzycy typu 2, wczesnej diagnostyki i nowoczesnego leczenia, a także roli lekarza POZ oraz udziału pacjentów w terapii.

Do rozmów zaproszono znamienitych specjalistów w dziedzinie medycyny rodzinnej, nefrologii i diabetologii:

  • prof. Agnieszka Mastalerz-Migas – Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, Konsultant Krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej
  • prof. Magdalena Krajewska – Prezes Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego, Kierownik Katedry i Kliniki Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
  • prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz – Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
  • prof. Ryszard Gellert – Konsultant Krajowy w dziedzinie nefrologii, Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego
  • prof. Leszek Czupryniak – Kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

W trakcie krótkich, kilkuminutowych odcinków będą mieli Państwo okazję poznać perspektywę zarówno lekarza rodzinnego, jak i zaproszonego do rozmowy eksperta w danej dziedzinie.

Cały cykl składa się z trzech części, które będą publikowane na naszej stronie internetowej w najbliższych tygodniach. Każdy z odcinków koncentruje się na kluczowych aspektach związanych z cukrzycą i przewlekłą chorobą nerek, uwzględniając praktyczne informacje mające na celu wsparcie w postępowaniu w opiece nad pacjentami.

Mamy nadzieję, że dzięki tak przygotowanym materiałom będziemy mogli przyczynić się do zwiększenia świadomości i wiedzy w zakresie tych chorób oraz wpłynąć na poprawę opieki i jakości życia naszych pacjentów.

Serdecznie zachęcamy do słuchania i śledzenia na bieżąco informacji o kolejnych częściach!

Partnerem projektu jest firma Bayer.

Dodaj komentarz