Kurs OK w diabetologii: Wdrożenie i intensyfikacja terapii.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kursie dotyczącym opieki koordynowanej w diabetologii przeznaczonym dla lekarzy POZ. W jednym z przygotowanych nagrań poruszono zagadnienia dotyczące inicjacji i intensyfikacji leczenie przeciwcukrzycowego w zależności od m.in. chorób współistniejących.
W trakcie kursu szczegółowo omówione zostały najważniejsze kwestie związane z diabetologiczną ścieżką opieki koordynowanej. Celem naszego szkolenia jest przedstawienie najnowszych możliwości diagnostyczno-terapeutycznych u pacjentów z cukrzycą z uwzględnieniem wykorzystania opieki koordynowanej.
W części kursu poświęconej leczeniu cukrzycy przedstawiano aktualne wytyczne w zakresie wdrażenia i intensyfikacja terapii. W materiale dowiedzą się Państwo jakie leki wybrać w zależności od chorób współistniejących pacjenta oraz w jaki sposób prowadzić kontrolę i opiekę długofalową. Nie zabraknie także podstawowych informacji o insulinoterapii i powikłaniach cukrzycy.
Wykład został zrealizowany przez specjalistkę chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii prof. dr hab. Irinę Kowalską.
Kliknij, aby przejść do nagrania
Aby przedstawić Państwu w najlepszy możliwy sposób to interdyscyplinarne zagadnienie, jakim jest cukrzyca, do realizacji projektu zostali zaproszeni specjaliści nie tylko z dziedziny medycyny rodzinnej i diabetologii, ale również kardiologii oraz nefrologii.
Szkolenie swoją tematyką obejmuje także poniższe zagadnienia:
- Współpraca lekarza rodzinnego i diabetologa.
- Rola koordynatora.
- Wizyta kompleksowa pacjenta z cukrzycą w POZ.
- Badania profilaktyczne – CHUK, 40Plus.
- Rozpoznanie cukrzycy i ustalanie celu terapeutycznego.
- Mikro- i makroangiopatyczne powikłania cukrzycy.
- Edukacja pacjenta – rola koordynatora, pielęgniarki i lekarza.
- Algorytmy pracy z pacjentem z cukrzycą w POZ z uwzględnieniem możliwości opieki koordynowanej.
W najbliższym czasie ukażą się także najnowsze materiały w zakresie opracowania Indywidualnego Planu Opieki Medycznej oraz zasad rozliczenia świadczeń opieki koordynowanej.
Serdecznie zachęcamy do udziału w kursie!
Materiały dostępne dla zalogowanych użytkowników ze zweryfikowanym numerem PWZ.
Webinar: Cele i priorytety w nowoczesnym leczeniu cukrzycy. Co zyskuje pacjent na opiece koordynowanej?
Polecamy także zapoznanie się z nagraniem webinaru, który odbył się 17. stycznia 2023 roku jako wstęp do naszego kursu.
W trakcie webinaru specjaliści w dziedzinach diabetologii, kardiologii oraz medycyny rodzinnej przedstawili aktualne wytyczne i rekomendacje w opiece nad pacjentem z cukrzycą. Nie zabrakło także zagadnień związanych z ryzykiem sercowo-naczyniowym w tej grupie pacjentów.
Kliknij, aby przejść do nagrania webinaru
Na niniejszy projekt składa się cykl materiałów edukacyjnych dotyczących opieki koordynowanej w diabetologii. Cykl ten powstał dzięki partnerom instytucjonalnym:
- Stowarzyszenie IFIC Polska
- Polska Fundacja Opieki Zintegrowanej
- Spoiwo – Związek Pracodawców Opieki Integrowanej Opartej na Wartości