Specjalnie dla naszych pacjentów przygotowujemy materiały edukacyjne do pobrania. Dotyczą one najważniejszych problemów zdrowotnych, z jakimi spotykają się lekarzy rodzinni w swojej pracy.
Zapraszamy do korzystania z poniższych materiałów.
Specjalnie dla naszych pacjentów przygotowujemy materiały edukacyjne do pobrania. Dotyczą one najważniejszych problemów zdrowotnych, z jakimi spotykają się lekarzy rodzinni w swojej pracy.
Zapraszamy do korzystania z poniższych materiałów.
Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej rozpoczyna nowy projekt edukacyjny “Pierwsza Pomoc dla pacjentów”, w którym stawia na edukację pacjenta. Stworzyliśmy dedykowaną stronę dla Was, na której będziemy zamieszczać zasady pierwszej pomocy.
Według badań CBOS, 67% Polaków deklaruje, że potrafiłoby udzielić pierwszej pomocy w razie wypadku, jednak tylko 19% jest całkowicie pewnych swoich umiejętności w tym zakresie.
Kliknij, aby przejść na stronę
Nawigator Pacjenta to poradnik w formie pytań i odpowiedzi, które ma służyć pacjentom w uporządkowaniu informacji dotyczących funkcjonowania w systemie ochrony zdrowia oraz możliwości odnalezienia pomocy w różnych sytuacjach.
Poradnik powstał dzięki współpracy Rzecznika Praw Pacjenta oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej i wielu praktykujących lekarzy rodzinnych, którzy na co dzień spotykają się z problemami swoich Pacjentów.
Nawigator Pacjenta w prosty i zrozumiały sposób wyjaśnia skomplikowane kwestie, które często nurtują pacjentów poszukujących drogi do szybkiego uzyskania pomocy oraz skutecznego leczenia. To ważne, by Pacjent był świadomy swoich praw i możliwości, stając się bardziej aktywnym uczestnikiem procesu leczenia.
Jest to praktyczne źródło wiedzy przede wszystkim dla Pacjentów, ale także i dla wszystkich osób z sektora medycznego.
Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem oraz rozpowszechniania go wśród swoich Pacjentów!
Materiały edukacyjne nt. dyslipidemii 2021
Materiały dla pacjenta mają formę pytań i odpowiedzi napisanych w zrozumiały sposób. Poniżej znajduje się dostępna do pobrania wersja elektroniczna
Osoby dorosłe, które były szczepione w dzieciństwie, powinny część szczepień odnowić. Z czasem po szczepieniu wygasa odporność przeciwko krztuścowi – po 5-10 latach od szczepienia. Warto też zaszczepić się przeciwko odrze i pneumokokom – mówi w podcaście Zdrowie bez cezury dr n. med. Dagmara Pokorna-Kałwak.
Dr n. med. Dagmara Pokorna-Kałwak jest pediatrą, lekarzem rodzinnym, adiunktem w Katedrze i Zakładzie Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
Materiały dla pacjentów dotyczące szczepień
W tej sekcji będziemy zbierać materiały informacyjne przydatne w pracy z pacjentami.
Brak wydarzeń na dziś.