MENU
Profilaktyka uszyta na miarę Twoich potrzeb – Program Moje Zdrowie

Profilaktyka uszyta na miarę Twoich potrzeb – Program Moje Zdrowie

Program Moje Zdrowie to kompleksowy program profilaktyczny, który wprowadza nową jakość w opiece zdrowotnej w Polsce. Jego celem jest wczesne wykrywanie i zapobieganie chorobom cywilizacyjnym, takim jak choroby serca, cukrzyca, nowotwory oraz zaburzenia zdrowia psychicznego. Udział w programie jest dobrowolny, bezpłatny i dostępny dla osób powyżej 20. roku życia, posiadających ubezpieczenie zdrowotne w NFZ.

 

Fundament programu: Placówki POZ

 

Program „Moje Zdrowie” opiera się na współpracy z placówkami podstawowej opieki zdrowotnej. W ramach przygotowań do wdrożenia programu, pracownicy POZ zostali przeszkoleni w zakresie realizacji programu, a także uczestniczyli w licznych webinarach i szkoleniach. Dodatkowo przygotowano materiały edukacyjne, takie jak ulotki, które pomagają pacjentom zrozumieć proces oraz korzyści płynące z udziału w programie.

 

Zadbaj o swoje zdrowie

 

„Moje Zdrowie” to nie tylko diagnostyka, ale także edukacja zdrowotna. Pacjenci mają możliwość skorzystania z porad dietetyka oraz wsparcia w zakresie zdrowego stylu życia, co może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka rozwoju wielu chorób.

Jak wyjaśnia konsultant krajowy prof. Agnieszka Mastalerz-Migas:

 

„Moje Zdrowie to kompleksowy program profilaktyczny, który obejmuje zarówno ocenę stanu zdrowia na podstawie wyników ankiety oraz badań laboratoryjnych, jak również utworzenie Indywidualnego Planu Zdrowotnego, zawierającego planowane badania w profilaktyce onkologicznej oraz rekomendowane szczepienia. To także możliwość skorzystania z edukacji zdrowotnej, w tym porad dietetyka”.

 

Przyszłość profilaktyki w Polsce

 

Moje Zdrowie to kolejny etap tworzenia nowoczesnej, dostępnej i zintegrowanej opieki zdrowotnej. Od momentu uruchomienia, czyli od 5 maja, zainteresowanie programem systematycznie rośnie. Do udziału zgłosiło się już 80 tys. pacjentów, z czego najliczniejsza grupa to osoby w wieku 20–39 lat. To pokazuje, że młodsze pokolenie coraz bardziej świadomie podchodzi do profilaktyki i dbałości o zdrowie.

Informacje oraz zdjęcia pochodzą z materiałów udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia.
Konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW

Konsultant krajowa
w dziedzinie medycyny rodzinnej
dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW

Zobacz więcej

Sprawdź nasze media społecznościowe

koperta

Dołącz do PTMR

Medycyna rodzinna w najlepszym towarzystwie! Zapraszamy!

Zarejestruj się