Polskie Towarzystwo Kardiologiczne wraz z Partnerami zaprasza Placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej do wzięcia udziału w programie pilotażowym mającym na celu wsparcie personelu medycznego w skutecznym przekazywaniu informacji Pacjentom na temat niewydolności serca.
Centrum Edukacji i Wsparcia Pacjenta z Niewydolnością Serca „Kardiolinia”
„Kardiolinia” to unikalne centrum stworzone z myślą o:
- Osobach z grup ryzyka rozwoju niewydolności serca,
- Pacjentach z już zdiagnozowaną niewydolnością serca,
- Ich bliskich i opiekunach.
Celem „Kardiolinii” jest zwiększenie praktycznej wiedzy w zakresie:
- Samokontroli i samoopieki,
- Rozpoznawania objawów oraz symptomów zaostrzenia niewydolności serca,
- Modyfikacji stylu życia,
- Ścieżki pacjenta od podejrzenia choroby, przez diagnostykę, leczenie, aż po kardio-rehabilitację, w tym wsparcie psychologiczne.
Rola personelu medycznego w programie
Uczestniczące Placówki POZ otrzymają wsparcie w przygotowaniu personelu do informowania pacjentów o możliwościach korzystania z „Kardiolinii” oraz przekazywania niezbędnych wskazówek, jak najlepiej wykorzystać dostępne zasoby.
Dlaczego warto wziąć udział w programie?
- Podniesienie kompetencji personelu medycznego,
- Skuteczniejsze wsparcie pacjentów z niewydolnością serca i ich bliskich,
- Możliwość uczestnictwa w nowoczesnym projekcie edukacyjnym, który poprawia jakość opieki nad pacjentami kardiologicznymi.
NAGRANIE SPOTKANIA ONLINE
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania ze spotkania w ramach projektu edukacyjnego „Asocjacja niewydolności serca”, które odbyło się 4 marca 2025 r. o godz. 19:00. Spotkanie poświęcono edukacji pielęgniarek-edukatorek POZ w zakresie niewydolności serca.
Podczas spotkania omówiono funkcjonowanie platformy „Kardiolinia” oraz jej korzyści dla POZ, a także odbyła się sesja pytań i odpowiedzi. Spotkanie poprowadziła prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak, Przewodnicząca Asocjacji Niewydolności Serca oraz dr n. med. Aleksander Biesiada.
Kliknij, aby pobrać broszurę edukacyjną
