Webinar: Znaczenie szczepień dorosłych w chorobach przewlekłych - 07.05.2024 r. godz. 19:00

Opieka koordynowana: Wytyczne porad edukacyjnych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nowymi materiałami edukacyjnym w zakładce dotyczącej opieki koordynowanej w POZ. Tym razem tematem przewodnim są wytyczne porad edukacyjnych.

Opieka koordynowana

Zgodnie z założeniami programu POZ sprawuje skoordynowaną opiekę zdrowotną nad pacjentem, zapewniając mu kompleksowe wsparcie w chorobach przewlekłych oraz profilaktykę. Lekarze POZ otrzymali możliwość kierowania pacjentów na określone badania w ramach funduszów z nowo wprowadzonego budżetu powierzonego, z którego możliwe będzie finansowanie także innych świadczeń, w tym porad edukacyjnych (udzielanych przez pielęgniarkę lub lekarza), porad dietetycznych oraz konsultacji specjalistycznych w ramach opieki koordynowanej.

Więcej informacji o opiece koordynowanej znajdują Państwo w poniższym poście:

Projekt edukacyjny PTMR: Opieka koordynowana

Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne w związku z wprowadzeniem opieki koordynowanej w POZ. Do tej pory przeprowadziliśmy liczne spotkania ze specjalistami w formie webinarów, udostępniliśmy wiele nagrań poruszających najważniejsze kwestie.

Wszelkie informacje oraz materiały edukacyjne, w tym także w formie nagrań wideo znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w dedykowanej zakładce, którą stale aktualizujemy o nowe, najbardziej aktualne informacje dotyczące opieki koordynowanej.


W ostatnim czasie w zakładce dedykowanej opiece koordynowanej pojawiły się nowe materiały edukacyjne. „Wytyczne porad edukacyjnych” znajdą tam Państwo porady edukacyjne POZ z elementami monitorowania stanu pacjenta dotyczące wszystkich czterech ścieżek OK:

Znajduje się tam również przykładowy zarys elementów porad edukacyjno-kontrolnych.


Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nowymi materiałami oraz do udziału w kursie!

Dodaj komentarz