Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej aktywnie wspiera lekarzy w poszerzaniu wiedzy i doskonaleniu umiejętności w zakresie migotania przedsionków. Dlatego nasze działania edukacyjne koncentrują się na dostarczaniu praktycznej wiedzy oraz narzędzi wspierających lekarzy w skutecznej diagnostyce, leczeniu i profilaktyce.
KURS

To niepowtarzalna szansa, aby zgłębić najnowsze podejścia w diagnostyce i leczeniu migotania przedsionków oraz poznać aktualne standardy opieki nad pacjentami kardiologicznymi.
Pod okiem doświadczonych ekspertów z dziedziny kardiologii, uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności w zakresie nowoczesnych metod terapeutycznych i skutecznych strategii zapobiegania powikłaniom. To świetna okazja do rozwoju zawodowego i poszerzenia wiedzy w kluczowych obszarach opieki kardiologicznej.
MATERIAŁY DODATKOWE
Materiały te obejmują kluczowe kwestie związane z screeningiem i diagnostyką migotania przedsionków, leczenia przeciwkrzepliwego z AF oraz opieka nad pacjentami z migotaniem przedsionków.

PODCASTY

Zachęcamy do wysłuchania podcastu „Diagnostyka AF”, w którym prof. dr hab. n. med. Paweł Balsam, wskazuje, że migotanie przedsionków stanowi wyzwanie zarówno diagnostyczne, jak i terapeutyczne.
Zachęcamy do wysłuchania podcastu „Leczenie przeciwkrzepliwe AF”, w którym prof. dr hab. n. med. Paweł Balsam, podkreśla, jak istotne jest szybkie rozpoznanie i natychmiastowe wdrożenie odpowiedniego leczenia. Nie należy zwlekać ani wstrzymywać terapii, ponieważ migotanie przedsionków wiąże się z wysokim ryzykiem powikłań.

Zapraszamy do korzystania z naszych zasobów, które wspierają zarówno leczenie, jak i profilaktykę migotania przedsionków.