Ból neuropatyczny to ból spowodowany uszkodzeniem lub chorobą części somatosensorycznej układu nerwowego. Występuje nawet u 7% populacji świata. Oznacza to, że znaczna część Pacjentów zgłaszających się do gabinetów lekarzy rodzinnych, zgłasza się właśnie z powodu takich dolegliwości. Mogą to być Chorzy z neuropatią cukrzycową, neuralgią popółpaścową, neuralgią nerwu trójdzielnego, bólem pooperacyjnym, bólem neuropatycznym w przebiegu choroby nowotworowej, czy w przebiegu zakażenia wirusem HIV.

Jak skutecznie radzić sobie z rozpoznawaniem bólu neuropatycznego i wdrażaniem leczenia takiego bólu – o tym w materiale wideo.

W zakładce „Materiały” znajdą Państwo dokument pdf identyfikujący najważniejsze aspekty rozpoznania bólu neuropatycznego.

Wykład prowadzi:

lek. Albert Jeznach

Lekarz praktykujący w POZ oraz Instytucie Diagnostyki i Leczenia Bólu przy szpitalu onkologicznym ECZ Otwock. Specjalizujący się w terapii marihuaną medyczną, w szczególności: bólu w chorobie nowotworowej, neuralgii, fibromialgii oraz migreny. 

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz licznych kursów i szkoleń organizowanych przez: Spectrum Academy, Australian and New Zealand College of Anaesthetists & Faculty of Pain Medicine, STORZ & BICKEL, Techinion Israel Institute of Technology, University of Colorado Boulder, oraz Polskie Towarzystwo Badania Bólu. Prowadzący szkolenia dla lekarzy i farmaceutów z zakresu medycznej marihuany w Deutsches Institut für Medizinalcannabis.

POBIERZ PLIK PDF przygotowany dla Ciebie i Twoich Pacjentów: